Trwa ładowanie...

Zatrzymano "Froga". Znany pirat drogowy w rękach policji

Jak ujawniają WP nieoficjalnie policyjne źródła, w środę ok. 6.30 w Londynie policjanci zatrzymali poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości pirata drogowego ps. "Frog".

Share
"Frog" zatrzymany w Londynie "Frog" zatrzymany w Londynie Źródło: East News
d1v9z67

Miejsce ukrywania "Froga" namierzyli polscy policjanci, a następnie zwrócono się z prośbą o zatrzymanie poszukiwanego. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony.

W najbliższym czasie zapewne rozpocznie się procedura związana z przekazaniem poszukiwanego stronie polskiej.

"Frog" skazany przez sąd

"Frog", czyli Robert N. znany jest z niebezpiecznego rajdu po ulicach Warszawy. Mężczyzna swoje "wyczyny" za kierownicą nagrał i opublikował w sieci. Do internetu wrzucał także inne swoje "wpadki" za kierownicą.

d1v9z67

Robert N. został zatrzymany we wrześniu 2018 roku na warszawskim Bemowie. Wtedy policjanci rutynowo chcieli skontrolować samochód porsche panamera.

Jak się okazało, za kierownicą siedział "Frog". Mężczyzna już wtedy nie mógł kierować pojazdem. Miał zakaz. W związku z tym prokuratura przedstawiła mu siedem zarzutów - przekazała stołeczna "Wyborcza".

Robert N. we wrześniu 2020 r. został skazany na karę roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Był poszukiwany od października 2021 roku.

"Frog" powinien w styczniu 2021 roku wstawić się do więzienia w celu odbycia kary. Jednak tego nie zrobił. Służby ścigały go na podstawie listu gończego.

d1v9z67

Zobacz też: Paweł Kukiz stawia warunek. Reakcja Polski 2050

Jedna przejażdżka. Sto wykroczeń

Przypomnijmy, że Polska "Froga" poznała w 2014 roku. Wtedy to też Robert N. udostępnił w sieci nagranie ze swojego rajdu po Warszawie. W trakcie swojego dość krótkiego przejazdu złamał 100 przepisów.

To jednak nie koniec jego przewinień. "Frog" przed sądem mierzył się także z zarzutem dotyczącym sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Do tego przerażającego incydentu doszło w 2014 roku na drodze krajowej nr 7 w pobliżu Kielc.

W styczniu 2021 roku zakończył się proces. Roberta N. W tej sprawie uniewinniono go od zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Sprawa się jednak na tym nie kończy. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział wniesienie kasacji do Sądu Najwyższego.

d1v9z67
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v9z67
d1v9z67
Więcej tematów