Trwa ładowanie...
ycipk-24e4cx

Zatrzymanie Artura W. Decyzje b. burmistrza Włoch pod lupą radnych stolicy

Rada Warszawy powołała zespół radnych, który ma przyjrzeć się antykorupcyjnym mechanizmom w stolicy, a także przeanalizować decyzje zatrzymanego pod koniec października burmistrza Włoch, Artura W. Czas na przeprowadzenie kontroli radni mają do końca 2020 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burmistrz Włoch Artur W. zatrzymany przez CBA
Burmistrz Włoch Artur W. zatrzymany przez CBA (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-24e4cx

Decyzje administracyjne byłego burmistrza Włoch Artura W. sprawdzi pięciu warszawskich radnych. W szczególności chodzi o decyzje dotyczące warunków zabudowy.

Zespół radnych, który zrealizuje powyższe zadania, powołano na wtorkowym posiedzeniu komisji. Na jego czele stanął Maciej Wyszyński (KO). W składzie znaleźli się także: Joanna Staniszkis (KO), Dariusz Lasocki (PiS), Wiktor Klimiuk (PiS) i Justyna Zając (KO).

ycipk-24e4cx

Jak wyjaśnił Wyszyński, głównym celem radnych jest wskazanie ewentualnych luk i potrzeb wzmocnienia w procedurach w ramach polityki antykorupcyjnej wprowadzonej przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego w czerwcu.

Projekt uchwały zlecającej kontrolę systemów antykorupcyjnych złożył szef klubu Koalicji Obywatelskiej Jarosław Szostakowski. Na wniosek radnego PiS Dariusza Lasockiego przyjęto poprawkę, która rozszerzyła zadania komisji o zbadanie działań Artura W. jako członka zarządu dzielnic (Włochy, Bielany, Wola), z uwzględnieniem tych dotyczących procesu wydawania warunków zabudowy.

Wyszyński wyjaśnił, że działalność Artura W. jest jednym z zadań zespołu, lecz nie jest zadaniem głównym. Analizę pracy Artura W. ogranicza m.in. fakt, że jego sprawę bada prokuratura, co wprowadza szereg ograniczeń dla innych organów kontrolnych "niższego rzędu".

ycipk-24e4cx

Były burmistrz warszawskiej dzielnicy Włochy Artur W. został zatrzymany przez CBA 29 października. Mężczyzna miał przyjąć 200 tysięcy złotych łapówki od również zatrzymanego dewelopera Sabriego B. w zamian za wydawanie decyzji dotyczących warunków zabudowy.

Expose Morawieckiego. Publicyści wskazują najmocniejsze stwierdzenie

ycipk-24e4cx

Artur W. po zatrzymaniu został jednogłośnie odwołany przez Radę Dzielnicy Włochy z funkcji burmistrza na początku listopada. Radni dzielnicy powołali na jego stanowisko zgłoszonego przez KO Jarosława Karcza.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-24e4cx

ycipk-24e4cx
ycipk-24e4cx