Trwa ładowanie...
d1rr7hs

Zatrzymania po ataku w Petersburgu. Osiem osób w aresztach

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował, że w Moskwie i Petersburgu zatrzymano w czwartek osiem osób podejrzanych o udział w przygotowywaniu poniedziałkowego zamachu w metrze w Petersburgu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PAP/EPA)
d1rr7hs

"Sześć osób aresztowano w Petersburgu i dwie w Moskwie w ramach śledztwa prowadzonego przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB) i ministerstwo spraw wewnętrznych" - sprecyzował Komitet w komunikacie.

Wcześniej rosyjskie media podawały, że agenci służb specjalnych aresztowali trzech domniemanych wspólników sprawcy zamachu w metrze. Mieli też unieszkodliwić znaleziony w ich mieszkaniu w Petersburgu ładunek wybuchowy.

Według ustaleń śledztwa 22-letni Akbarżon Dżaliłow, urodzony w Kirgistanie obywatel Rosji, zdetonował w poniedziałek po południu ładunek wybuchowy w wagonie metra pomiędzy stacjami Siennaja Płoszczad i Technołogiczeskij Institut. W eksplozji zginęło 14 osób, około 50 zostało rannych. Wcześniej Dżaliłow pozostawił na innej stacji metra, Płoszczad Wosstanija, ładunek wybuchowy domowej roboty ukryty w atrapie gaśnicy, który udało się unieszkodliwić.

d1rr7hs

Podziel się opinią

Share

d1rr7hs

d1rr7hs
Więcej tematów