Trwa ładowanie...
d1lvysx

Zaskakujący wyrok ws. Nabielaka 9. Komentarz córki Jolanty Brzeskiej

Mam wrażenie, że sądowi chodzi tylko o to, żeby udowodnić PiS, że się myli – w ten sposób córka Jolanty Brzeskiej odniosła się do uchylenia przez Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzji komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości przy ul. Nabielaka 9. Były szef komisji Patryk Jaki zapowiedział, że złoży wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec "sędziów, którzy łamią prawo".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magda Brzeska, córka zamordowanej Jolanty Brzeskiej, podczas posiedzenia komisji weryfikacyjnej
Magda Brzeska, córka zamordowanej Jolanty Brzeskiej, podczas posiedzenia komisji weryfikacyjnej (East News, Fot: Jacek Dominski)
d1lvysx

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił we wtorek decyzję komisji weryfikacyjnej. Chodzi m.in. o nieruchomości położone przy ulicach Mokotowskiej, Skaryszewskiej i Nabielaka. W tej ostatniej mieszkała znana działaczka Jolanta Brzeska, której zwęglone ciało znaleziono w 2011 roku.

Magda Brzeska: wyszłam, trzaskając drzwiami, gdy sędzia czytał wyrok

– Mam wrażenie, że chodzi tylko o to, żeby "kopnąć w nery" komisję reprywatyzacyjną i nic więcej. Żeby udowodnić PiS, że się myli. A tak naprawdę przecież tu nie chodzi o PiS, tylko o tych ludzi, którzy gdzieś za tymi decyzjami stoją. Za Nabielaka stoję ja, stoi moja mama, stoją ludzie, którzy mieszkali w tych mieszkaniach - mówiła Magda Brzeska po wyroku sądu.

d1lvysx

- Dzisiaj na sali sądowej dowiedziałam się, że moi rodzice przez wiele lat przeżywali "drobne niedogodności". Te drobne niedogodności to była likwidacja chodnika, to było wycięcie płotu. "Drobne niedogodności". To jest szokujące – podkreśliła.

Brzeska zaznaczyła, że w sądzie usłyszała, że z mieszkańcami, którzy opuszczali kamienicę przy ul. Nabielaka 9, zawierano porozumienie. - To wierutne kłamstwo, bo takich ugód nie było. Kiedy sąd czytał uzasadnienie, wyszłam, trzaskając drzwiami i mówiąc, że mam nadzieję, że sąd będzie mógł sobie spojrzeć w oczy – podkreśliła.

Patryk Jaki: złożę wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec sędziów

Były szef komisji weryfikacyjnej i były wiceminister, a obecnie europoseł Patryk Jaki, zapowiedział złożenie wniosku o postępowanie dyscyplinarne wobec sędziów, którzy orzekali w sprawie uchylenia decyzji komisji weryfikacyjnej.

d1lvysx

"Macie zamiast demokracji 'sędziokrację'. Sąd i ratusz PO stają za przestępcami z mafii reprywatyzacyjnej. Kiedy każdy wie, że w sprawie tej kamienicy był przekręt . Złożę wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec sędziów, którzy łamią prawo" - napisał Jaki na Twitterze.

Czytaj więcej - Zaskakujący wyrok ws. Jolanty Brzeskiej. Sąd uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej

Marian Banaś zaszkodził PiS w wyborach? Komentarz Adama Bielana

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: PAP/Twitter

d1lvysx

Podziel się opinią

Share

d1lvysx

d1lvysx
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów