Trwa ładowanie...
d3yrif6

Zaskakujące wyznanie księdza w TVP. "Trudno będzie patrzeć z sympatią na Żydów"

Nie minął nawet tydzień od kiedy TVP musiała przepraszać za antysemickie treści, a już ma do tego kolejną okazję. Gość programu "Salon polityczny" ksiądz Henryk Zieliński otwarcie wyznał, że jego niechęć do Żydów rośnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ks. Henryk Zieliński skomentował ustawę o IPN (TVP Info, Fot: KR)
d3yrif6

"Salon dziennikarski" to program emitowany na TVP, w którym zaproszeni omawiają najważniejsze polityczne wydarzenia zeszłego tygodnia. Bez wątpienia za takie można uznać kryzys dyplomatyczny w stosunkach pomiędzy Polską, a Izraelem wywołany przez nowelizację ustawy o IPN. Jej zapisy zakładają karanie za twierdzenie, że naród polski odpowiada za zbrodnie z czasów II wojny światowej. Izrael uważa, że Polacy chcą w ten sposób wymazać z historii fakt, że dopuszczali się mordowania Żydów.

ZOBACZ WIDEO: Ambasador Izraela przyznaje: to najwiekszy dołek w naszych relacjach

W czasie obchodów 73. rocznicy wyzwolenia Auschwitz ambasador Izraela Anna Azari nawiązała do tematu mówiąc, m.in. że "rząd Izraela odrzuca tę nowelizację" i jest ona "traktowana jako możliwość kary dla świadectw ocalałych z Zagłady". Postawa Azari wobec ustawy wzbudziła niechęć jednego z gości programu ks. Henryka Zielińskiego, naczelnego tygodnika "Idziemy". - To co zrobiła ambasador Izraela powoduje, że trudno mi będzie patrzeć z życzliwością i sympatią na Żydów - wyznał ksiądz.

Zieliński stwierdził również, że "bardzo szybka mobilizacja izraelskiej opinii publicznej, niechętnej wobec Polski, pokazała, że myśleliśmy, że opinia publiczna w Izraelu ma twarz Szewacha Weissa, a okazało się, że ma twarz Jana Tomasza Grossa".

d3yrif6

Słowa księdza na swoim koncie na Twitterze zacytowała wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Pod jej postem zawrzało. Jedna z użytkowniczek portalu zwróciła uwagę, że "to bardzo nieodpowiedzialne słowa". I dodała: "przyczynia się Pani do nakręcania spirali nienawiści". Podobnych wypowiedzi pojawiło się więcej, chociaż są też oczywiście głosy popierające księdza.

Przypomnijmy, że Henryk Zieliński kilka miesięcy w podobnie kontrowersyjny sposób komentował zamach terrorystyczny w Barcelonie. Stwierdził, że była to "kara za rozwiązłość Barcelony". Słowa padły, podobnie jak teraz, w trakcie programu "Salon dziennikarski".

Czytaj też: Jako jedyna oklaskiwała z pierwszego rzędu ambasador Izraela. "Do dymisji!"

d3yrif6

Podziel się opinią

Share

d3yrif6

d3yrif6
Więcej tematów