Trwa ładowanie...
d49ke48

Zaskakujące ujęcia. Nagrała dowód na to, że zima już nie wróci

Na jej oczach lód na jeziorze zmieniał się w kryształy. Właścicielka kempingu w Norwegii chwyciła za telefon i wszystko nagrała. Siłę natury widać, ale także słychać, bo zamarznięta pokrywa przekształcała się w regularne słupki lodu w bardzo szybkim tempie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszystkie kryształy były niemal białe i tej samej, około pięciocentymetrowej długości
Wszystkie kryształy były niemal białe i tej samej, około pięciocentymetrowej długości (facebook.com/Olden Camping Gytri/screen)
d49ke48

Zjawisko nagrała na brzegu jeziora Oldevatnet Kristin Sveum. - Jak każdego dnia obchodziłam okolicę, kiedy usłyszałam dźwięk, który przypominał pękanie szkła. Chwilę później odkryłam, że to lód na jeziorze topnieje tak szybko, że rozbija się na miliony małych odłamków - opowiada Sveum w rozmowie z norweską stacją NRK.

Norweżka wszystko nagrała i pokazała na profilu swojego kempingu na Facebooku. "Wszystkie kryształy były niemal białe i tej samej wielkości. Miały ok. 5 cm długości" - napisała Sveum.

d49ke48

- Nigdy czegoś takiego nie widziałam. Zazwyczaj lód rozpada się na duże płaty. To było niezwykle piękne i fascynujące - powiedziała dziennikarzom lokalnych mediów.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

*Zobacz także: Anteny czy instalacje odgromowe? Sprawdzamy prawdomówność kurii *

d49ke48

Podziel się opinią

Share
d49ke48
d49ke48
Więcej tematów