Trwa ładowanie...

Zaskakujące słowa Romaszewskiej. "Prezydent uratował obóz dobrej zmiany"

Doradczyni społeczna Andrzeja Dudy Zofia Romaszewska uważa, że prezydent zgłaszając weto do ustaw reformujących sądownictwo "uratował obóz dobrej zmiany przed nieszczęściem".

Zaskakujące słowa Romaszewskiej. "Prezydent uratował obóz dobrej zmiany"Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d2kp286

- Zawetowanie ustaw było niezbędne ze względu na to, że trzeba władzę sądowniczą trochę podzielić. Po drugie było niezbędne, żeby zwrócić uwagę na to, że problem reformy sądownictwa jest niezwykle ważny - mówiła w "Kropce nad i" w TVN24.

Romaszewska pochwaliła także Andrzeja Dudę za niezawetowanie trzeciej z ustaw reformujących sądownictwo, dotyczącej sądów powszechnych. - Bardzo dobrze, że tego nie zrobił, bo sądy trzeba przewietrzyć - oceniła.

Według byłej opozycjonistki, prezydent wetując ustawy o sądach uratował Prawo i Sprawiedliwość. - Pan prezydent jest z obywatelami i jest z PiS. Szczęśliwie zablokował te ustawy, ratując Prawo i Sprawiedliwość. Myślę, że oni się dogadają na końcu w Sejmie, nie wyobrażam sobie, żeby nie, tak wygląda polityka. Myślę, że to się skończy jakimś kompromisem - powiedziała była opozycjonistka.

Zofia Romaszewska – kim jest doradczyni prezydenta?

Romaszewska: Gersdorf nie powinna być I prezes SN

- Sędziowie to jest rzeczywiście specjalna kasta. To są ludzie, którzy powinni być absolutnie wyjątkowi i absolutnie nie powinni wyrażać swoich poglądów - mówiła. Podkreśliła, że sędziowie nie powinni pojawiać się na żadnych demonstracjach, bo manifestują w ten sposób swoje poglądy. - Ja bym z zawodu ich wszystkich wyrzuciła - stwierdziła.

d2kp286

Romaszewska jest przekonana, że prof. Małgorzata Gersdorf powinna przestać pełnić funkcję I prezes Sądu Najwyższego. - Z tego powodu, że demonstrowała to powinna być wykluczona. Pani sędzia nie powinna zabierać głosu. Sędzia musi mieć głęboko schowane poglądy - argumentowała.

Źródło: TVN24

d2kp286
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kp286
Więcej tematów