Trwa ładowanie...

Zaskakujące dane ws. wraku tupolewa. "PO zabiegała o niego bardziej niż PiS"

Od czasu katastrofy smoleńskiej polskie MSZ skierowało 12 not dyplomatycznych do Rosji w sprawie zwrotu wraku TU-154. Tylko jedna z nich została sporządzona przez rząd PiS.

Share
Zaskakujące dane ws. wraku tupolewa. "PO zabiegała o niego bardziej niż PiS"
Źródło: East News, Fot: SPUTNIK/EAST NEWS
dkqz2e0

"Rząd Platformy jedenaście razy mocniej domagał się zwrotu wraku Tu 154 od rządu PiS. 11 not dyplomatycznych za PO. Jedna nota za PiS. Twarde fakty kontra manipulacje i populistyczna gra" - czytamy na Twitterze posła PO Krzysztofa Brejzy.

Przytoczone przez Brejzę dane pochodzą z interpelacji, którą parlamentarzysta złożył w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Na początku maja poseł PO ujawnił, że resort spraw zagranicznych nie złożył skargi do Trybunału w Hadze. Przypomnijmy, w 2017 roku politycy PiS zapowiadali złożenie skargi do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie zwrotu wraku samolotu.

Tłumaczenia MSZ w tej sprawie były dosyć mętne. Resort napisał, że "ewentualna decyzja o złożeniu skargi, a także wybranie właściwego terminu, wymagają wyważenia argumentów za i przeciw, a także zależą od wielu czynników, które są przedmiotem stałej analizy i obserwacji MSZ".

dkqz2e0

Resort spraw zagranicznych nie potrafił również wyjaśnić, dlaczego podczas ostatnich uroczystości w Smoleńsku Polskę reprezentował jedynie ambasador RP w Rosji Włodzimierz Marciniak. W odpowiedzi na kolejne pismo Krzysztofa Brejzy czytamy, że "nie jest informacja publiczna".

Zobacz także: Znakomity wynik byłej premier w wyborach do PE. Gowin enigmatycznie o przyszłości Szydło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkqz2e0

Podziel się opinią

Share
dkqz2e0
dkqz2e0
Więcej tematów