Trwa ładowanie...
d38io6j
Zaskakująca prośba niepełnosprawnych do Lecha Wałęsy. Wymijająca reakcja b. prezydenta

Zaskakująca prośba niepełnosprawnych do Lecha Wałęsy. Wymijająca reakcja b. prezydenta

Lech Wałęsa przyjechał do Sejmu, by spotkać się z protestującymi od ponad miesiąca osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami. Ci zaproponowali, by były prezydent został z nimi na sejmowym korytarzu. - Na godz. 18 muszę być w Puławach - odpowiedział były prezydent.
Share
d38io6j

- Wezwaliście mnie, więc jestem (...) Chciałbym wnieść jakiś wkład do waszej walki - oznajmił Wałęsa. Podkreślił, że nie należy do żadnej partii i nie chciałby, żeby jego wizyta w Sejmie była "wykorzystywana politycznie".

- Mówią, że należało załatwiać te sprawy wtedy, kiedy byłem prezydentem. Otóż oświadczam tym mądralom, że w tamtym czasie ja więcej nie mogłem zrobić - stwierdził.

d38io6j

Wałęsa ostro o PiS

Nie zabrakło gorzkich słów pod adresem partii rządzącej. - Próbują was rozgrywać, wymanewrować (...) Nie mieści mi się w głowie, jak niszczą nasz dorobek. Specjalnie nas kłócą, bo tylko tak mogą zostać u władzy (...) Są perfidni, gdzieś mają wasze męki - przekonywał Wałęsa.

Później stwierdził, że "wolałby komunę niż tych ludzi", bo - jak mówił - "komuna mordowała, ale nie niszczyła ducha".

- Nas się nie da ograć, nas się nie da wykiwać - ripostowała Iwona Hartwich, jedna z protestujących. "Rząd nas poniżył", "Stało się coś niewiarygodnego. Tu jest mur, który ktoś postawił" - przekonywały kolejne osoby.

    WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: grzegorz łakomski

Protestujący do Wałęsy: mamy wolny materac

W pewnym momencie padła prośba. - Prosimy, by pan został z nami, mamy wolny materac - powiedziała jedna z protestujących. - Ja na godz. 18 muszę być w Puławach - odpowiedział Wałęsa. - Będę o was mówił, będę nawoływał do solidarności - zapewnił.

d38io6j

- Wam się należy i trzeba wam dać - podkreślił były prezydent. Poradził protestującym, by poszukali "dużych grup społecznych", które pomogą im zrealizować ich postulaty.

Protestujący z kolei zaapelowali do społeczeństwa, by poparło ich żądania.

    WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: grzegorz łakomski

"Cały Wałęsa". Internet komentuje

Wizyta byłego prezydenta w Sejmie jest gorąco komentowana w mediach społecznościowych. "Wygląda na to, że Lech Wałęsa przyjechał do protestujących do Sejmu po to, aby poopowiadać o sobie i jego pomyśle na zwyciężenie PiS-u" - pisze dziennikarz Wirtualnej Polski Marcin Makowski.

"Wałęsa o rządach PiS: 'Są gorsze niż komuna'. I głupie, i podłe, i niszczące. Cały Wałęsa" - dodaje były europoseł PiS Marek Migalski.

"Wałęsa mówi jak rząd PiS (...) Komedia" - krytykuje dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz.

Chcą walczyć do skutku

Rodzice osób niepełnosprawnych domagają się zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS, na co władza wyraziła już zgodę, oraz przyznania świadczenia w wysokości 500 zł. W tej kwestii rząd odmawia.

d38io6j

W ostatnich dniach do Sejmu nie wpuszczono m.in. szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej Janiny Ochojskiej i 91-letniej kombatantki Wandy Traczyk-Stawskiej.

Lech Wałęsa, jako były prezydent, musiał zostać wpuszczony do Sejmu. I to bez okazania dokumentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38io6j

Zobacz także: Posłowie boją się obywateli

d38io6j

Podziel się opinią

Share
d38io6j
d38io6j
Więcej tematów