Trwa ładowanie...
d3uevpt

Wałęsa gorzko o Kaczyńskim. Tym razem chodzi o Lecha

Lech Wałęsa poświęcił najnowszy wpis na Twitterze Lechowi Kaczyńskiemu. Zwraca uwagę, że "za chwilę się okaże, że będzie miał więcej tablic i pomników w Polsce niż Ojciec Święty Jan Paweł II i Marszałek Piłsudski razem wzięci".
Share
Do tej "ofiarą" Wałęsy w mediach społecznościowych najczęściej bywał Jarosław Kaczyński
Do tej "ofiarą" Wałęsy w mediach społecznościowych najczęściej bywał Jarosław KaczyńskiŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Bartosz Bańka
d3uevpt

"Czy ktoś myśli, że w kamieniu wyryte słowa bardziej przetrwają niż pamięć w sercach i umysłach Polaków?" - pyta Wałęsa.

Przypomnijmy, miesiąc temu w Sejmie została odsłonięta tablica upamiętniająca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Sprawa miała związek z obchodami 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Tablica sąsiaduje z płytą wmurowaną ku czci Jana Pawła II.

d3uevpt

W listopadzie na parkingu przed budynkiem Garnizonu Warszawskiego w Warszawie ma stanąć pomnik byłego prezydenta. Skalą ma dorównywać pomnikowi marszałka Piłsudskiego. Wymiar całej konstrukcji to 6-7 metrów.

W budynku Dowództwa Garnizonu Warszawa od kwietnia ub. roku znajduje się już popiersie Lech Kaczyńskiego.

Wytoczył proces

Do tej pory "ofiarą" Wałęsy w mediach społecznościowych najczęściej bywał Jarosław Kaczyński. W jednym z wpisów na Facebooku stwierdził, że nakazując lądowanie w Smoleńsku prezes PiS "doprowadził do katastrofy smoleńskiej". Dodatkowo były prezydent nazwał Kaczyńskiego "niezrównoważonym psychicznie".

d3uevpt

Prezes PiS wytoczył Wałęsie proces. Domaga się przeprosin i 30 tys. zł zadośćuczynienia, które miałby zostać przekazane na cel społeczny. Wałęsa zaznaczył, że nie zamierza nikogo przepraszać oraz nie wycofuje się z żadnych ze swoich słów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Niedyspozycja Kaczyńskiego. Co zrobi PiS? "Nie ma prezesa, jest bezhołowie"

d3uevpt

Podziel się opinią

Share
d3uevpt
d3uevpt
Więcej tematów