Trwa ładowanie...
d2dpvmn

Zasiłek dla bezrobotnych. Co z podwyżką do 1200 zł brutto?

Rząd zapowiedział podwyżkę zasiłku dla bezrobotnych. W tym roku miałby on wzrosnąć do 1200 zł brutto. Tymczasem w tym momencie bezrobotni dostali zaledwie 20 zł więcej.
Share
Podwyżka zasiłku dla bezrobotnych na razie niewielka. Co dalej?
Podwyżka zasiłku dla bezrobotnych na razie niewielka. Co dalej?Źródło: Pixabay
d2dpvmn

Zasiłek dla bezrobotnych - podwyżka o 20 zł

W ramach corocznej waloryzacji podniosła się wysokość zasiłku dla bezrobotnych. W tym roku jest to niecałe 20 zł (dokładnie 19,90 zł Tyle więcej dostaną osoby bezrobotne. Co w takim razie z zapowiadaną przez rząd podwyżką zasiłku dla bezrobotnych do kwoty 1200 zł brutto?

Zasiłek dla bezrobotnych może wzrosnąć do 1200 zł brutto

W tym momencie trwają prace nad realną podwyżką zasiłku dla bezrobotnych. Według zapowiedzi miał on się podnieść do 1200 zł brutto. Dodatkowo, osoby które przez pandemię koronawirusa straciły pracę, przez 3 miesiące miałyby pobierać zasiłek solidarnościowy w kwocie 1300 zł brutto. Nowe zasady miały funkcjonować już w czerwcu, jednak do tej pory nie zostały podjęte jeszcze żadne konkretne decyzje.

d2dpvmn

Zasiłek dla bezrobotnych. Ile pieniędzy dostają bezrobotni?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekazało informację, że w tym roku podwyżka zasiłku dla bezrobotnych, związana z waloryzacją świadczenia, wynosi 19,90 zł. Przez pierwsze 3 miesiące po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy osoba, która straciła zatrudnienie, dostaje 881,30 zł brutto. Po 3 miesiącach jest to już 692 zł brutto, które jest wypłacane osobie bezrobotnej przez okres 3 miesięcy. Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje bowiem tylko przez 6 miesięcy.

Zobacz wideo: Bon turystyczny 1000+. Adam Bielan: Andrzej Duda dopinguje premier Jadwigę Emilewicz

d2dpvmn

Podziel się opinią

Share
d2dpvmn
d2dpvmn
Więcej tematów