Trwa ładowanie...
d1pqfig

Zarzuty dla sprawców włamania do bankomatu

Wrocławska prokuratura postawiła zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym dwóm mężczyznom, którzy zostali zatrzymani podczas włamania do bankomatu w Wiszni Małej (Dolnośląskie).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło około północy z soboty na niedzielę w Wiszni Małej
Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło około północy z soboty na niedzielę w Wiszni Małej (East News)
d1pqfig

Podczas akcji zginął jeden antyterrorysta, trzech zostało rannych. Zginął też jeden z dwóch przestępców, którzy strzelali do mundurowych z AK 47 Kałasznikow.

Prokuratura postawiła 41-letniemu Jackowi S., który został zatrzymany podczas próby sforsowania bankomatu, zarzut dotyczący włamania i usiłowania kradzieży kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przestępca przyznał się do zarzutu. Z jego relacji wynika, że do rabunku zmusiła go trudna sytuacja materialna.
Zebrane dowody pozwoliły na postawienie kolejnych zarzutów związanych z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która zajmowała się włamaniami do bankomatów. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Także drugi z zatrzymanych w tej sprawie mężczyzn Grzegorz K. usłyszał te same zarzuty. Prokuratura uważa, iż obaj mężczyźni stoją również za włamaniem do bankomatu w Wielkopolsce, które miało miejsce w sierpniu. Łupem bandytów padło wówczas ok. 200 tys. zł

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu ws. wydarzeń w Wiszni Małej prowadzi śledztwo w odniesieniu do dwóch wydarzeń: zabójstwa i usiłowania zabójstwa funkcjonariuszy policji oraz próba kradzieży z włamaniem do bankomatu.

d1pqfig

Podziel się opinią

Share
d1pqfig
d1pqfig
Więcej tematów