Koniec lata? Prognoza długoterminowa na sierpień
Znamy prognozę długoterminową na sierpień 2023. Zapomnijcie o upałach. Gorące dni będą rzadkością. Przygotujcie się za to na ulewy. Metrolodzy zapowiadają sile opady powyżej 100 mm, a także burze.
02.08.2023 | aktual.: 03.08.2023 06:49
Sprawdź prognozę dla swojego regionu na pogoda.wp.pl
Już ten tydzień zapowiada się deszczowo. Intensywne opady deszczu prognozowane są niemal w całym kraju.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że mokro będzie także w najbliższy weekend. Nie jest to dobra wiadomość dla tych, którzy planowali wycieczkę plenerową. To jednak nie koniec fatalnych prognoz. Powoli trzeba się żegnać z latem, mimo że przed nami prawie cały sierpień.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Koniec lata? Pogoda długoterminowa na sierpień
Jak przekazał serwis fanipogody.pl, upał w sierpniu będzie rzadkością. Co więcej, prognozy nie pokazują już żadnych fal gorąca.
Zdaniem meteorologów sierpień zapisze się pewnie w normie pogodowej. W niektórych regionach Polski może być jednak poniżej normy pod względem temperatury. Koniec lata ma być jednak deszczowy.
Pogoda na najbliższe dni
Na słoneczną pogodę nie ma co liczyć w najbliższych dniach. W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano na wschodzie przelotny deszcz, a po południu od zachodu postępujące słabe opady jednostajnego deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. C w rejonach podgórskich Karpat, około 23 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 25 st. C na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 95 km/h.
Z kolei w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu. Na północy kraju, szczególnie w strefie nadmorskiej, burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C na zachodnim wybrzeżu i w rejonach podgórskich Karpat do 26 st. C w centrum i na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, południowo-zachodni i południowy. W burzach, na Przedgórzu Sudeckim i Pogórzu Karpackim porywy wiatru do 60 km/h, w Karpatach do 70 km/h i w Sudetach do 100 km/h.
Źródło: IMGW, fanipogody.pl, PAP