Trwa ładowanie...
d46d336
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zaostrzenie sankcji wobec Rosji. Schetyna: to jest sukces

Unia Europejska uzgodniła zaostrzenie sankcji wobec Rosji w związku z nasileniem się konfliktu na Ukrainie. Jak poinformował szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna, udało się to pomimo dużych różnic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaostrzenie sankcji wobec Rosji. Schetyna: to jest sukces
(AFP, Fot: ODD ANDERSEN)
d46d336

Nowa lista ma być przygotowana do 9 lutego. Ministrowie uzgodnili też, że przedłużą obowiązujące od marca ub.r. sankcje wizowe i finansowe do września bieżącego roku.

Po nadzwyczajnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych w Brukseli Schetyna poinformował, że w ciągu tygodnia zostanie przygotowana lista nowych nazwisk osób, które zostaną objęte sankcjami wizowymi i finansowymi.

- Potem Komisja Europejska i Służba Działań Zewnętrznych będzie dalej pracować nad przygotowaniem następnych kroków - dodał.

d46d336

Jak sprecyzował, pod pojęciem następnych kroków należy rozumieć prace nad sankcjami gospodarczymi. Jednak decyzje o takich restrykcjach mogą zapaść dopiero w marcu na szczycie UE.

- Po takiej intensywnej, bardzo emocjonalnej dyskusji to jest sukces - podkreślił.

Rozszerzenie czarnej listy ma związek z eskalacją walk na wschodniej Ukrainie, w tym z sobotnim ostrzałem Mariupola, w którym zginęło 30 osób. Niepewne było jednak, czy decyzje o sankcjach poprze nowy lewicowy rząd Grecji.

- Mimo dużych różnic i pierwszej wizyty nowego ministra spraw zagranicznych Grecji udało się doprowadzić do wspólnych ustaleń - powiedział Schetyna.

d46d336

Przyznał, że w trakcie dyskusji padały "argumenty mocnego kalibru". - Ale tak bywa za pierwszym razem - dodał.

Zobacz wideo. Grzegorz Schetyna o sytuacji na Ukrainie

d46d336

Podziel się opinią

Share

d46d336

d46d336
Więcej tematów