WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
matka

Zamordował matkę, ale jest niepoczytalny

Sąd Okręgowy w Legnicy z powodu niepoczytalności sprawcy umorzył postępowanie wobec ucznia liceum, który we wrześniu 2003 roku, mając 19-lat, zamordował swoją matkę, po czym ukrył jej ciało w wersalce, a następnie wywiózł je za miasto i pozostawił w przydrożnym rowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

"Sąd uznał, że Marcin G. udusił matkę, ale nie może odpowiadać za swój czyn ze względu na stwierdzoną u niego przez zespół biegłych całkowitą niepoczytalność, która jest następstwem choroby psychicznej. Dlatego sąd zdecydował o umieszczeniu go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym" - poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Legnicy Jerzy Kula.

Dodał, że sąd podjął tę decyzję w oparciu o wniosek legnickiej prokuratury, która badała sprawę mordu dokonanego na 50-letniej Halinie K.-G. przez jej syna. Do zdarzenia doszło 20 września 2003 roku.

Kilka dni później ciało zamordowanej kobiety odkryto w rowie w pobliżu miejscowości Studnica k. Legnicy. Zwłoki ujawnił mieszkaniec Studnicy, który zauważył leżące przy drodze ciało kobiety.

WP

Legnicka policja w związku z tą sprawą zatrzymała syna ofiary - 19-letniego wówczas ucznia jednego z legnickich liceów. Śledztwo potwierdziło, że to on był mordercą. Po dokonaniu zbrodni ciało matki ukrył w tapczanie. W mieszkaniu zorganizował prywatkę, a nad ranem, wspólnie z jednym z kolegów, wyniósł zwłoki z domu i przewiózł w okolice Studnicy, gdzie wyrzucił ciało.

"Policja zatrzymała wtedy także kolegę licealisty, 19-letniego studenta, a my postawiliśmy go w stan oskarżenia, zarzucając pomoc w zacieraniu śladów morderstwa. Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze" - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy Leonard Michalak.

Polub WP Wiadomości
WP
WP