Trwa ładowanie...
d3y14z5

Zamiecie śnieżne i silny wiatr. IMGW ostrzega

Podkarpacie, Małopolska, Śląsk i województwo świętokrzyskie - to tam według synoptyków może w nocy dojść do zamieci śnieżnych. Na południu kraju mogą pojawić się intensywne opady śniegu. Wydano również ostrzeżenie dla Pomorza przed porywistym wiatrem, a nawet sztormem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga! Mróz i śnieg nie odpuszczają
Uwaga! Mróz i śnieg nie odpuszczają (Pixabay.com)
d3y14z5

Najmocniej będzie wiało w województwie podkarpackim i małopolskim. Tam wiatr będzie osiągał prędkość od 30 do nawet 70 kilometrów na godzinę.

Jeszcze wietrzniej będzie w górach. W Sudetach wiatru będzie wiał z prędkością do 80 kilometrów na godzinę. Z kolei w Tatrach przewidywane są porywy nawet do 90 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia wydano również w województwie zachodniopomorskim, gdzie może występować silny sztorm. Synoptycy szacują, że wiatr może sięgać ośmiu w skali Beauforta. Nieco łagodniej będzie wiało na wybrzeżu w województwie pomorskim - tam wiatr osiągnie w porywach nie więcej niż siedem w skali Beauforta.

d3y14z5

W nocy słupki rtęci spadną nawet do dwunastu kresek poniżej zera. Cieplej będzie na Wybrzeżu, chłodniej tuż przy paśmie górskim. Ostrzeżenia IMGW o zawiejach i zamieciach śnieżnych obowiązują do poniedziałkowego poranka.

Widzisz coś ciekawego? Jesteś świadkiem nietypowego zdarzenia, wypadku, sytuacji na drodze? Coś Cię zbulwersowało, zaintrygowało lub po prostu uważasz, że powinniśmy o tym napisać? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik. Twórz WP razem z nami!

Źródło: IMGW

d3y14z5

Zobacz także: Lisicki: "Projekt dotyczący fake newsów jest skrajnie niebezpieczny. To droga do cenzury"

d3y14z5

Podziel się opinią

Share

d3y14z5

d3y14z5
Więcej tematów