Trwa ładowanie...
d249ayd

Zamiast taksówki zamówili karetkę. "To niezgodne z etyką zawodu"

Pracownicy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w sylwestrową noc postanowili zamówić karetkę, zamiast tradycyjnej taksówki, by ta rozwiozła ich do domu. Sprawa dopiero teraz ujrzała światło dzienne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamiast taksówki zamówili karetkę. "To niezgodne z etyką zawodu"
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d249ayd

- Niestety, transport zamówiony został przez naszych pracowników i bardzo nad tym ubolewamy, ponieważ użycie transportu sanitarnego nie było w tej sytuacji uzasadnione. Posiadamy ambulanse transportowe, które na co dzień wykonują jako płatną komercyjną usługę transporty medyczne, ale jest to usługa przeznaczona dla osób chorych, starszych czy mających problemy z poruszaniem się - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Joanna Sieradzka, rzecznik prasowa Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. - Zachowanie naszych pracowników nie zaszkodziło w żaden sposób pacjentom, ale było nieprzemyślane i niezgodne z etyką zawodu - dodaje.

Karetka dwukrotnie krążyła pomiędzy centrum Krakowa a Mogilnami (ok. 20 km), gdzie rozwoziła pracowników KPR. Gdy sprawa wyszła na jaw, od kierownictwa natychmiast otrzymali nagany.

- Te łączą się z konsekwencjami finansowymi. Osoby ukarane przez najbliższy czas nie dostaną dodatków do wypłat - mówi dalej Sieradzka.

Nagany otrzymali ratownicy, którzy skorzystali z transportu oraz dyspozytorka, która zleciła transport. Imprezowiczów kurs karetką kosztował 108 zł, czyli ponad dwukrotnie mniej, niż zapłaciliby za tradycyjną taksówkę.

d249ayd

Podziel się opinią

Share

d249ayd

d249ayd
Więcej tematów