Qaqwqwrqw

Zamachy na Sri Lance. Świat potępia masakrę wielkanocną

Liczba ofiar serii ataków bombowych na kościoły i hotele na Sri Lance wzrosła do 207. Wydłuża się też lista krajów, z których pochodzą ofiary. Lokalna gazeta mów też o Polsce. Przywódcy z całego świata potępiają zamachy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żołnierz w jednym z kościołów zaatakowanych na Sri Lance
Żołnierz w jednym z kościołów zaatakowanych na Sri Lance (PAP/EPA)
Qaqwqwrqw

Dziennikarz wydawanej na Sri Lance gazety "Daily Mirror" rozmawiał z dr Anilem Jasinghe, dyrektorem Szpitala Narodowego w Colombo. Lekarz twierdzi, że do jego placówki przywieziono zwłoki 104 ofiar terrorystów. Wśród nich jest 11 cudzoziemców z Polski, Danii, Chin, Japonii, Pakistanu, USA, Indii, Maroka i Bangladeszu. Władze szacują, że w zamachach zginąć mogło ponad 30 obcokrajowców. MSZ w Warszawie sprawdza informacje o losie Polaków na Sri Lance.

Sri Lanka. Wstrząsająca relacja Polaka z Katunayake

W odpowiedzi na informacje o krwawych zamachach z całego świata na Sri Lankę napływają kondolencje i słowa potępienia dla terrorystów.

Qaqwqwrqw
Layer 1

Tragiczna Wielkanoc na Sri Lance. Moje myśli są z rodzinami zabitych w atakach na kościoły i hotele oraz z tymi, którzy nadal walczą o życie

Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, Twitter

Zamachy na Sri Lance. Zbacz nagranie

O przerażeniu i smutku mówi też Jean-Claude Juncker, który złożył kondolencje bliskim ofiar i złożył obietnicę pomocy. W podobnym duchu wypowiedział się prezydent USA Donald Trump, który także przy okazji wyrazów współczucia zadeklarował gotowość wsparcia.

Qaqwqwrqw

Z kolei prezydent Rosji Władimir Putin wysłał depeszę kondolencyjną na ręce prezydenta Sri Lanki z nadzieją, że "sprawcy i organizatorzy tych okrutnych i cynicznych zbrodni w czasie Świąt Wielkanocy zostaną należycie ukarani".

Szczególna modlitwa papieża Franciszka

Kondolencje złożył także papież Franciszek podczas niedzielnych uroczystości wielkanocnego błogosławieństwa "Urbi et Orbi", Miastu i Światu, w Rzymie.

Qaqwqwrqw

- Pragnę pokazać moją emocjonalną bliskość ze wspólnotą chrześcijan zaatakowaną podczas zgromadzenie modlitewnego i ze wszystkimi ofiarami tej okrutnej przemocy – powiedział Franciszek.

Podczas uroczystości papież w szczególności modlił się za rozwiązanie konfliktów na świecie wymieniając Syrię, Jemen, Izrael i Palestynę, Libię, Burkina Faso, Mali, Niger, Nigerię, Sudan i Sudan Południowy, wschodnią Ukrainę, Wenezuelę oraz Nikaraguę. Franciszek apelował o "budowanie mostów, nie murów" i przerwanie "huku armat".

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw