Trwa ładowanie...
zamach
20-12-2016 10:56

Zamachowiec z Zurychu nie żyje

Szwajcarska policja podała, że sprawca zamachu w centrum muzułmańskim w Zurychu nie żyje. W poniedziałek ranił trzy osoby i uciekł. Motywy zbrodni nie są znane.

Zamachowiec z Zurychu nie żyjeŹródło: PAP/EPA
d1j1vt8
d1j1vt8

W poniedziałek doszło do strzelaniny w centrum muzułmańskim niedaleko głównego dworca kolejowego w Zurychu. Około godz. 17.30 do meczetu wszedł mężczyzna i zaczął strzelać do modlących się wiernych. Ranił trzech mężczyzn w wieku 30, 35 i 56 lat. Dwóch z nich odniosło ciężkie obrażenia.

Według policji, sprawca zamachu miał około 30 lat a na sobie ciemną odzież i ciemną wełnianą czapkę. Po strzelaninie, około 300 metrów od meczetu, znaleziono pod mostem ludzkie zwłoki.

We wtorek policja poinformowała, że jest to napastnik zamachu. Sprawca został zidentyfikowany, ale władze na razie nie ujawniają jego personaliów. Portal Swissinfo.ch podaje, że nie są znane motywy sprawcy strzelaniny w meczecie w Zurychu. The Local.ch dodaje, że nic nie wskazuje, żeby był powiązany z tzw. Państwem Islamskim

Centrum muzułmański w Zurychu i znajdujący się w nim meczet tworzą głównie przybysze z krajów Maghreb, Somalii i Erytrei. Członkowie wspólnoty w rozmowie ze szwajcarskim dziennikiem „Blick” zaraz po zamachu powiedzieli, że są szokowani strzelaniną. Początkowo obawiali się, że któraś z osób w meczecie zginęła. W piątek wieczorem w centrum muzułmańskim było około 80 osób, choć zwykle jest ich tam kilkanaście.

d1j1vt8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j1vt8
Więcej tematów