Trwa ładowanie...
d3kbvwk
Reuters

Zamach w Turcji. Na amatorskim nagraniu widać moment ataku w Suruc

Pojawiło się amatorskie nagranie z momentu ataku na centrum kultury w mieście Suruc w Turcji. W zamachu zginęły 32 osoby. Jak poinformowały tureckie władze, zidentyfikowano osobę podejrzaną o dokonanie samobójczego zamachu.

Share
d3kbvwk

Z najnowszych informacji wynika, że w zamachu mogły uczestniczyć dwie osoby, będące członkami Państwa Islamskiego. Jedną z nich jest Ozlem Yilmaz, która była poszukiwana przez służby od końca czerwca. Kobieta miała się przedostać na terytorium Turcji z Syrii. Towarzyszyły jej dwie kobiety - Fadime Kurt i Nuray Demirel.

Atak na centrum kultury w Suruc w Turcji

Do eksplozji w Suruc, niedaleko granicy z Syrią, doszło w poniedziałek około południa. Miejscem zamachu było centrum kultury, w którym odbywała się konferencja prasowa Federacji Młodzieży Socjalistycznej. Grupa działaczy, w większości w wieku studenckim, zgromadziła się, aby wydać oświadczenie na temat planowanej podróży mającej na celu pomoc w odbudowie syryjskiego miasta Kobane.

Zamach nastąpił kilka tygodni po tym, jak Turcja rozmieściła dodatkowe siły wojskowe i sprzęt bojowy na granicy z Syrią, obawiając się eskalacji walk między dżihadystami z IS a obecnymi po obu stronach granicy Kurdami. Anonimowi przedstawiciele władz tureckich po zamachu powiedzieli mediom, że akt terroru był zemstą dżihadystów z IS za działalność antyterrorystyczną Ankary.

d3kbvwk

Podziel się opinią

Share
d3kbvwk
d3kbvwk
Więcej tematów