Trwa ładowanie...
d4hrlvh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
terroryzm

Zamach w Nicei: informacje dotyczące Polaków

• Atak terrorystyczny w trakcie Dnia Bastylii. Ciężarówka staranowała uczestników obchodów narodowego święta Francji
• Polskie MSZ nie potwierdza informacji, jakoby w zamachu w Nicei zginęli Polacy
• W ciężarówce, która uderzyła w tłum, znaleziono broń palną i granaty
• Z ostatnich informacji wynika, że śmierć poniosło 84 osób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamach w Nicei: informacje dotyczące Polaków
(WP.PL)
d4hrlvh

Zobacz także: Okładki zagranicznej prasy

Zobacz także: Zamach terrorystyczny w Nicei - zdjęcia

Według doniesień brytyjskich mediów, w zamachu w Nicei miało zginąć dwóch polskich obywateli. Dyrektor biura prasowego ministerstwa Rafał Sobczak z Ministerstwa Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych nie potwierdza jednak tych informacji. Polscy dyplomaci są w stałym kontakcie z francuską policją i prefekturą.

d4hrlvh

W ciężarówce, którą terrorysta staranował grupę uczestników obchodów Dnia Bastylii, znaleziono granaty.

To oznacza, że ofiar zamachu mogło być jeszcze więcej. Aktualnie wiadomo, że życie straciło ponad 84 osób, a około 100 zostało rannych

Do ataku doszło na nadmorskiej promenadzie, na której zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji. Wtedy w tłum wjechała rozpędzona ciężarówka.

Mer Nicei Christian Estrosi zaapelował na Twitterze do mieszkańców miasta o pozostanie w domach.

d4hrlvh

Agencja AFP poinformowała, że po ataku w Nicei prezydent Francji Francois Hollande powrócił z Awinionu do Paryża, by wziąć udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego w siedzibie MSW. Wcześniej Hollande rozmawiał z szefem francuskiego rządu i ministrem spraw wewnętrznych.

Według świadka, który rozmawiał z agencją Associated Press, kierowca ciężarówki po jej zatrzymaniu wysiadł i otworzył ogień z broni automatycznej. Z kolei francuski dziennik "Le Figaro" podał za swoim lokalnym źródłem informację o tym, że w ciężarówce znaleziono broń palną i granaty. Te informacje nie zostały potwierdzone przez lokalne władze.

Zdjęcia opublikowane przez agencje informacyjne pokazują białą ciężarówkę z przednią szybą przedziurawioną od kul, prawdopodobnie wystrzelonych przez policjantów. Lokalne władze potwierdziły, że zamachowiec został zastrzelony.

d4hrlvh

Podziel się opinią

Share

d4hrlvh

d4hrlvh
Więcej tematów