Trwa ładowanie...

Zamach w Nicei. ABW w ścisłym kontakcie z francuskimi służbami; analizuje sytuację

• W zamachu w Nicei zginęły 84 osoby
• ABW: pracujemy nad zabezpieczeniem ŚDM

Share
Zamach w Nicei. ABW w ścisłym kontakcie z francuskimi służbami; analizuje sytuację
Źródło: AFP, Fot: VALERY HACHE
d37rixb

ABW jest w ścisłym kontakcie z francuskimi służbami specjalnymi oraz innymi zagranicznymi partnerami i na bieżąco analizuje sytuację po ataku, do którego doszło w Nicei na południu Francji. Agencja pracuje nad zabezpieczeniem Światowych Dni Młodzieży.

Biuro Prasowe Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformowało, że w ramach swoich obowiązków Agencja analizuje wszelkie zagrożenia w innych krajach pod kątem bezpieczeństwa w Polsce. "Jesteśmy w ścisłym kontakcie z francuskimi służbami oraz innymi partnerami zagranicznymi i na bieżąco analizujemy sytuację" - podało Biuro.

d37rixb

Agencja zapewniła, że "podejmuje intensywne działania, mające na celu zabezpieczenie uroczystości związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży 2016 w Krakowie". "Współpracujemy w tym zakresie z innymi służbami odpowiedzialnymi za ochronę antyterrorystyczną RP" - podała Agencja. Zaznaczyła, że nie może podać do publicznej wiadomości szczegółów dotyczących bieżących i planowanych działań.

W piątek w Warszawie odbędzie się posiedzenie zespołu antyterrorystycznego - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Według najnowszego bilansu w ataku na południu Francji zginęły 84 osoby, a 18 pozostaje w stanie krytycznym. Wśród ofiar śmiertelnych są dzieci. Według policji za zamach odpowiada mężczyzna pochodzenia francusko-tunezyjskiego, urodzony w Tunezji. Do ataku doszło w czwartek późnym wieczorem na nadmorskiej promenadzie, na której zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji. W zgromadzony tłum wjechała ciężarówka.

Prezydent Francji Francois Hollande oświadczył, że był to atak o charakterze terrorystycznym.

d37rixb

Podziel się opinią

Share
d37rixb
d37rixb
Więcej tematów