Trwa ładowanie...
zamach

Zamach w Londynie. Polski bohater może otrzymać policyjny medal za odwagę

Łukasz, który walczył w Londynie z zamachowcem, może zostać odznaczony wraz z innymi osobami, które zatrzymały napastnika - podaja brytyjskie media. To sposób, aby nagrodę dostał również jeden z więźniów. Zgodnie z prawem skazana osoba nie może otrzymać nagrody z rąk królowej.

Share
Zamach w Londynie. Polski bohater może otrzymać policyjny medal za odwagę
Źródło: East News, Fot: DANIEL SORABJI
d2cv1zj

Ministerstwo spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii może nagrodzić nawet 10 osób, które walczyły z Usmanem Khanem. Jedną z osób, które może otrzymać policyjny medal za odwagę jest Polak Łukasz, który walczył z zamachowcem za pomocą szpicy. Wcześniej podawano, że użył kła narwala. Odznaczony ma zostać również James Ford. To więzień, który był na przepustce. Jako skazany nie może otrzymać żadnej nagrody z rąk królowej np. Krzyża Jerzego - podaje Sky News.

To nie jedyna nagroda jaką mógłby otrzymać Polak. Minister sprawiedliwości miał zwrócić się z wnioskiem do prezydenta Andrzeja Dudy o rozważenie ozdnaczenia Łukasza Medalem za Ofiarność i Odwagę. Również Polonia w Wielkiej Brytanii chce przyznania 38-latkowi nagrody "Polish Hero". To coroczna nagroda przyznawana przez redakcję portalu Polish Express.

Polski bohater wydał we wtorek oświadczenie, w którym przedstawił swoją wersję wydarzeń na London Bridge. Podkreślił, że "działał instynktownie starając się nie dopuścić do tego, aby napastnik zaatakował ludzi w budynku". Napastnik najpierw go zaatakował, a Łukasz razem z innymi osobami wybiegł, aby go powstrzymać. Został ranny, ale wyszedł już ze szpitala.

d2cv1zj

W zamachu zginęły dwie osoby. Jedną z ofiar jest 23-letnia studentka, a kolejną 25-letni koordynator warsztatów dla więźniów. To absolwenci Uniwersytetu Cambridge, którzy uczestniczyli w programie reintegracji skazanych. W środę zostanie otwarte dochodzenie w ich sprawie. W ataku zostały także ranne trzy osoby.

Prof. Gersdorf o słowach Piotrowicza: to był policzek

Źródło: news.sky.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cv1zj

Podziel się opinią

Share
d2cv1zj
d2cv1zj
Więcej tematów