Trwa ładowanie...
d4jwk9l

Zamach terrorystyczny w Londynie. Oto, co wiemy do tej pory

Co najmniej siedem osób zginęło, a 48 jest hospitalizowanych po zamachu terrorystycznym, do którego doszło w sobotę w Londynie. Zamachowcy najpierw wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a następnie zaatakowali za pomocą noży ludzi w pobliżu targu Borough Market.
Share
Zamach terrorystyczny w Londynie. Oto, co wiemy do tej pory
Źródło: PAP/EPA, Fot: WILL OLIVER
d4jwk9l
  • Według oświadczenia policji metropolitalnej w Londynie, pierwsze informacje o incydencie zostały przekazane służbom krótko po godz. 22 czasu lokalnego (godz. 23 czasu polskiego), kiedy świadkowie relacjonowali, że duży samochód dostawczy wjechał w grupę przechodniów na moście London Bridge.

- Byłem tam, robiłem zdjęcia i spacerowałem po moście. Zacząłem schodzić na dół, chciałem przespacerować się wzdłuż rzeki. Wtedy usłyszałem hałas. Odwróciłem się i zobaczyłem białą furgonetkę, która wjechała na chodnik i zaczęła rozjeżdżać przechodniów. Słyszałem krzyki. Słyszałem jak jakaś osoba skoczyła z mostu, żeby uciec przed tym vanem. Zacząłem rozglądać się po bokach, patrzyłem na ludzi, który stali obok, wszyscy byliśmy w szoku - relacjonuje jeden ze świadków ataku terrorystycznego na London Bridge.

   WP.PL
Źródło: WP.PL
  • Jak dodano, po chwili zgłoszono także drugi incydent na pobliskim targu Borough Market, gdzie kilka osób zostało zaatakowanych przez nożowników. Według ustaleń policji, oba zdarzenia były elementem tego samego ataku.
  • Tak wyglądała ewakuacja ludzi z jednej z restauracji na Borough Market. Policja poinformowała wszystkich o ataku terrorystycznym i nakazała opuścić lokal.
  • Brytyjska policja zastrzeliła trzech napastników.
  • Polska ambasada w Londynie poinformowała na Twitterze, że "monitoruje wydarzenia w Londynie" i zaapelowała do Polaków o śledzenie informacji udzielanych przez londyńską policję metropolitalną. Jak podkreślono, osoby, które znalazły się w pobliżu zamachów mogą skontaktować się ze służbami konsularnymi pod numerem telefonu +44 2030789621.
  • Podczas krótkiego briefingu dla mediów w niedzielę rano, szef londyńskich antyterrorystów Mark Rowley podkreślił, że "nasza wiedza na temat tego incydentu cały czas rośnie".

W nocy niebezpiecznie było również w Turynie, gdzie wśród kibiców oglądających finał Ligi Mistrzów wybuchła panika. Rannych zostało aż 600 osób. To najjaskrawszy przykład, że terroryści wygrywają bitwę o Europę - pisze Jarosław Kociszewski z Wirtualnej Polski.

d4jwk9l

Podziel się opinią

Share
d4jwk9l
d4jwk9l
Więcej tematów