WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zamach bombowy w Bagdadzie - 10 zabitych

Dwa samochody-pułapki eksplodowały na parkingach dwóch pięciogwiazdkowych hoteli w centrum Bagdadu, zabijając co najmniej 10 osób - poinformowała policja. Ok. 30 osób zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Liczba zamachów bombowych w Bagdadzie znów rośnie
Liczba zamachów bombowych w Bagdadzie znów rośnie (AFP, Fot: AHMAD AL-RUBAYE)
WP

Bomby eksplodowały na parkingach hoteli: Babylon, w którym rząd iracki często organizuje spotkania i konferencje prasowe, oraz Meridien. Oba hotele są silnie ufortyfikowane i strzeżone.

Dotychczas nikt nie przyznał się do dokonania tych zamachów.

Władze irackie zniosły na początku br. obowiązującą od 10 lat nocną godzinę policyjną, aby przywrócić miastu zbliżone do normalnych warunki funkcjonowania. Jednak w ostatnim okresie liczba zamachów bombowych w Bagdadzie znów zaczęła wzrastać.

WP

Godzinę policyjną zniesiono mimo zaciętych walk armii irackiej z bojownikami Państwa Islamskiego (IS), którzy opanowali znaczną część Iraku.

Polub WP Wiadomości
WP
WP