Trwa ładowanie...
d7r7byp

Żalek o proteście niepełnosprawnych: to reality show

We wtorek poseł PiS stwierdził, że rodzice protestujący w Sejmie z niepełnosprawnymi dziećmi traktują je jak "zakładników" i "żywe tarcze". Następnego dnia oskarżył media o to, że wyrwały jego wypowiedź z kontekstu i zmanipulowały.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Żalek nie ma sobie nic do zarzucenia ws. protestu niepełnosprawnych
Jacek Żalek nie ma sobie nic do zarzucenia ws. protestu niepełnosprawnych (East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter)
d7r7byp

Wiceprzewodniczący klubu PiS był zdziwiony reakcją mediów na jego niedawną wypowiedź. Polityk twierdzi, że nie powiedział "nic kontrowersyjnego", a skandal wywołały jedynie komentarze dziennikarzy. Nazwał również poziom polskiego dziennikarstwa "żenującym".

- Co jest w tym kontrowersyjnego? A przytoczył pan moje słowa, że tym rodzicom trzeba pomóc? O tym nikt nie wspomniał. (...) Szkoda, że wydawałoby się rozumny dziennikarz, nie jest w stanie skupić się na związku przyczynowo-skutkowym - powiedział do prowadzącego rozmowę Konrada Piaseckiego na antenie Radia Zet.

Poseł podkreślił, że podobnie jak całe Prawo i Sprawiedliwość, chce pomóc rodzinom niepełnosprawnych. Żalek twierdzi, że rząd spełnił wszystkie postulaty protestujących, a jedyne rozbieżności dotyczą formy wypłacania świadczenia rehabilitacyjnego. Jego zdaniem powinno być ono wypłacane w formie rzeczowej a nie finansowej, jak chcą protestujący.

d7r7byp

Zobacz także: Kwaśniewski: będzie pokusa, by Kaczyński był prezydentem

- Jest oczywistym, że to świadczenie ma służyć tylko dzieciom. Kiedy państwo chce zrealizować je skutecznie, musi mieć pewność, że nie zostanie ono przeznaczone na inne cele. Środki nie powinny płynąć na poprawę samopoczucia rodziców. Moim zdaniem, celem rodziców jest odgrywanie reality show, w którym dzieci zostały umieszczone w roli zakładników - ocenił.

Żalek tłumaczył również, że sformułowania "zwyrodnialcy" nie użył w stosunku do uczestników protestu, ale części rodziców i opiekunów, którzy źle traktują niepełnosprawne dzieci. Opisując ich los dodał, że również zdrowe dzieci bywają traktowane przez dorosłych w okrutny sposob. Wspomniał, że dzieci z obu grup bywają "mordowane w beczkach".

- Mogą się zdarzyć ludzie, którzy nie przeznaczą tych pieniędzy na rehabilitację dzieci. (...) 99 proc. opiekunów niepełnosprawnych to ludzie o złotych sercach, ale mogą zdarzyć się także inni - tłumaczył.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7r7byp

Podziel się opinią

Share
d7r7byp
d7r7byp
Więcej tematów