Trwa ładowanie...
d1gx96k

Zakopane. Tłumy pod Tatrami - korki na drogach dojazdowych i kolejki na szlakach

Długi weekend i słoneczna pogoda - w Zakopanem oznacza to tylko jedno: tłum turystów, kolejki i zakorkowane trasy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakopane. Policja zamknęła drogę na Morskie Oko, na szlakach turystycznych ustawiają się kolejki
Zakopane. Policja zamknęła drogę na Morskie Oko, na szlakach turystycznych ustawiają się kolejki (PAP, Fot: PAP)
d1gx96k

Droga do Morskiego Oka jest zamknięta już od 8:00 rano, po tym jak parkingi zapełniły się, a na trasie ustawił się sznur samochodów.

W samym Zakopanem ruch samochodowy także jest bardzo duży. Z uwagi na budowę ronda, dotychczasowe skrzyżowanie Drogi do Olczy z Drogą na Bystre, ul Karłowicza i Drogą Oswalda Balzera w kierunku Morskiego Oka jest częściowo nieprzejezdne. Powoduje to duże korki we wschodniej części Zakopanego.

Policja w oficjalnej komunikacie podał, że samochody nie są wpuszczane na odcinek od ronda na Wierchu Porońca w kierunku Morskiego Oka. Przejeżdża tamtędy tylko komunikacja zbiorowa. Policjanci kierują ruchem na drodze w kierunku Morskiego Oka już od wczesnego poranka.

Parkingi na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie, skąd zaczyna się popularny szlak do Morskiego Oka, zapełniły się w mgnieniu oka. Kierowcy mogą zostawiać samochody na parkingach w Jurgowie lub Bukowinie Tatrzańskiej, skąd busami turyści są podwożeni na szlak do Morskiego Oka.

d1gx96k

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) radzą turystom wybieranie mniej uczęszczanych tras, tak aby w spokoju móc podziwiać przyrodę. Mniejszy ruch turystyczny panuje na przykład w Dolinie Małej Łąki czy na szlaku z Doliny Olczyskiej na Kopieniec Wielki.

Ruch na popularnych szlakach jest tak duży, że pod niektórymi szczytami tworzą się kolejki turystów, którzy chcą wejść na górę. Tak jest przy łańcuchach pod kopułą szczytową Giewontu, w rejonie Orlej Perci oraz na szlaku na Rysy.

Po opadach deszczu szlaki są miejscami mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych zalega błoto. W Jaskini Mroźnej zalega woda i błoto, ale jest dostępna do zwiedzania. W rejonie Białego Żlebku na szlaku prowadzącym przez Świstową Czubę częściowo osunęła się ścieżka, dlatego należy zachować tam szczególną ostrożność – ostrzegają pracownicy TPN.

d1gx96k

W czwartek od rana na popularnej drodze pod Tatry czyli Zakopiance, ruch jest bardzo duży. Podróż z Krakowa do Zakopanego trwa około 1,5 godziny. Korkują się też ulice w mieście pod Giewontem.

Źródło: polsatnews.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

d1gx96k

Podziel się opinią

Share

d1gx96k

d1gx96k
Więcej tematów