Trwa ładowanie...
d35m19b

Arabowie rozdają pieniądze na Krupówkach. "To nie żart!"

Zakopane i jego główny deptak może być do środy sceną nietypowych zdarzeń. Dzieci i ubodzy mogą zostać obdarowani pieniędzmi od Arabów, którzy obchodzą święto jałmużny. "Dziennik Zachodni" donosi, że egzotyczni turyści rozdają nawet po kilkaset złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arabowie obchodzący święto Id Al Adha obdarowują dzieci i ubogich (na zdjęciu Krupówki i turyści z Bliskiego Wschodu na rynku w Warszawie)
Arabowie obchodzący święto Id Al Adha obdarowują dzieci i ubogich (na zdjęciu Krupówki i turyści z Bliskiego Wschodu na rynku w Warszawie) (East News, Fot: Albin Marciniak,WOJTEK LASKI)
d35m19b

Arabów pod Tatrami może być nawet kilka tysięcy - szacuje dziennik. W ostatnich latach Zakopane stało się bardzo popularne wśród turystów z Bliskiego Wschodu. A ci rzadko narzekają na zawartość portfeli.

Teraz na egzotycznych gościach mogą zarobić nie tylko hotelarze i restauratorzy, ale i zwykli turyści. Do środy trwa Id Al Adha, czyli Święto Ofiarowania. To jedno z największych świąt islamu, w trakcie których muzułmanie obdarowują dzieci prezentami i wspierają ubogich.

Arabowie rozdają pieniądze na Krupówkach. Obchodzą święto Id Al Adha

Hojności mieli już doświadczyć klienci jednej z restauracji w Zakopanem. Jak donosi "Dziennik Zachodni", gdy w zatłoczonym lokalu pozwolili przysiąść się Arabom do swojego stołu, jeden z nich zapytał, czy może wręczyć dzieciom prezent. Dostały po 500 zł.

d35m19b

Zobacz też: Marcin Margielewski: szejkowie kupują, nie podrywają. Opisał, co od nich usłyszał

- Zwiedzamy Polskę, ale nie zapominamy o własnej tradycji. Mamy właśnie najważniejsze i najradośniejsze święta w Islamie. Tradycja każe nam w ich trakcie rozdawać dzieciom prezenty. Robimy to z radością - powiedział Alkaabi Khaled, cytowany przez "Dziennik Zachodni". To właśnie on miał obdarować przypadkowe dzieci.

- Jestem na wakacjach w Polsce, bo to piękny kraj i ma w naszym regionie świetną opinię - dodał.

Czytaj też: Muzułmanie kochają Zakopane. Turyści powoli się do nich przyzwyczajają
Górale trafili na nową żyłę złota. Fala turystów z krajów arabskich

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35m19b

Podziel się opinią

Share

d35m19b

d35m19b
Więcej tematów