Trwa ładowanie...
d1071is

Zakonnik oskarżony o molestowanie 22 dzieci. Przyznał się do winy

Akt oskarżenia w sprawie wykorzystania seksualnego 22 dzieci przez karmelitę bosego trafił do Sądu Rejonowego w Nowym Targu. Zakonnikowi grozi do 12 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakonnik oskarżony o molestowanie 22 dzieci. Przyznał się do winy
(pixabay, Fot: Pixabay)
d1071is

- Grzegorz Z. jest oskarżony o doprowadzenie 22 małoletnich poniżej 15 roku życia, do poddania się innym czynnościom seksualnym. Zakonnik wykorzystał fakt sprawowania opieki nad małoletnimi – powiedział PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Nowym Sączu Bogdan Kijak.

Zakonnik został również oskarżony o posiadanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich. Chodzi o zdjęcia i filmy, zapisane na nośnikach elektronicznych. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy.

41-letni zakonnik był katechetą w szkole w Kluszkowcach koło Nowego Targu. O podejrzanym zachowaniu katechety prokuraturę i dyrekcję szkoły poinformowali zaniepokojeni rodzice dziewczynek. W kwietniu ubiegłym roku karmelita bosy usłyszał prokuratorskie zarzuty. Nie był aresztowany. Stosowano wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zakazano nauczania religii.

Władze Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych zakazały Grzegorzowi Z. publicznego sprawowania mszy. W komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej zakon Karmelitów Bosych zadeklarował pomoc i współpracę z wymiarem sprawiedliwości w szybkim wyjaśnieniu sprawy.

Początek procesu zaplanowano na 13 lipca w Sądzie Rejonowym w Nowym Targu.

d1071is

Podziel się opinią

Share

d1071is

d1071is
Więcej tematów