Trwa ładowanie...

Zakończyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z szefami klubów i kół poselskich

W sali numer 102 w Sejmie zakończyło się spotkanie szefa rządu z przedstawicielami klubów i kół poselskich. Obecni byli także ministrowie oraz zdrowia, sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych i administracji. Tematem rozmowy były propozycje zmian legislacyjnych przygotowanych w resortach zdrowia i sprawiedliwości po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Zakończyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z szefami klubów i kół poselskichŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d46simk
d46simk

Spotkanie rozpoczęło się około godziny 15.30. Brali w nim udzial m.in.przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki i wiceszef tego klubu Krzysztof Jurgiel, przewodniczący klubu PO-KO Sławomir Neumann, lider PSL i szef klubu PSL-UED Władysław Kosiniak-Kamysz oraz poseł PSL Piotr Zgorzelski, szef klubu Nowoczesnej Paweł Pudłowski i posłanka Nowoczesnej Monika Rosa. Klub Kukiz'15 reprezentuje poseł Tomasz Rzymkowski, a koło Wolni i Solidarni Małgorzata Zwiercan.

Premierowi towarzyszyli: minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska oraz szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Wcześniej szef rządu spotkał się w sprawie propozycji zmian legislacyjnych z szefami resortów sprawiedliwości, zdrowia oraz spraw wewnętrznych i administracji.

d46simk

Liderzy opozycji - Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej, Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL oraz Sławomir Neumann z PO-KO zgodnie podkreślali, że chcieliby rozszerzyć tematykę spotkania, m.in. o działania TVP.

W spotkaniu nie wziął udziału lider partii Teraz! Ryszard Petru. - Nie spodziewam się po tym spotkaniu rewelacji. Uważam, że albo skończy się awanturą, albo skończy się niczym. Dlatego uznałem, że nie ma sensu dzisiaj na spotkanie tak zarysowane, z taką agendą się udać. W związku z tym nie będę uczestniczył w tym spotkaniu - oświadczył Petru.

Zobacz także: Morawiecki po spotkaniu z opozycją: konkurent polityczny to przecież nie wróg

Po zakończeniu spotkania z przedstawicielami wszystkich klubów i kół poselskich premier odbył rozmowę w cztery oczy z szefem PSL Władysławem- Kosiniakiem Kamyszem.

d46simk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46simk
Więcej tematów