Trwa ładowanie...

Zakaz noszenia broni w czasie wizyty Donalda Trumpa. Jest projekt MSWiA

Od 31 sierpnia do 2 września br. na terenie Warszawy ma obowiązywać całkowity zakaz noszenia broni. W tej sprawie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowuje odpowiednie rozporządzenie.

Zakaz noszenia broni w czasie wizyty Donalda Trumpa. Jest projekt MSWiAŹródło: East News, fot: AP
d32t1jr
d32t1jr

Projekt rozporządzenia dotyczy czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym. Zawiera jedynie dwa punkty. Zakaz miałby obowiązywać od dnia 30 sierpnia 2019 r. do 2 września 2019 r.

W uzasadnieniu rozporządzenia możemy przeczytać, że jest niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom uroczystości rocznicowych. Przypomnijmy, że obchody 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej odbędą się w Warszawie. Miejscem uroczystości będzie Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego.

"Istnieje konieczność wprowadzenia szczególnych rozwiązań, które czasowo zwiększą poziom bezpieczeństwa i porządku publicznego na wskazanym w rozporządzeniu obszarze" - czytamy w projekcie.

Na rocznicę zaproszono zagraniczne delegacje z całego świata. Do Polski przyleci m.in. prezydent USA Donald Trump. Delegacje zostaną rozlokowane w różnych hotelach, na terenie niemal całej Warszawy. Zakaz noszenia broni ma więc obowiązywać w całym mieście.

d32t1jr

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

d32t1jr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32t1jr
Więcej tematów