Trwa ładowanie...
d3720p1

Zaginął tankowiec z 22-osobową załogą. Jednostka przewoziła 13,5 tys. ton benzyny

W Zatoce Gwinejskiej zaginął tankowiec z załogą składającą się z 22 obywateli Indii - poinformowało w niedzielę MSZ tego kraju. Kontakt z załogą statku utracono w piątek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Statki towarowe pływające u zachodnich wybrzeży Afryki, stały się w ostatnim roku celem ataków piratów
Statki towarowe pływające u zachodnich wybrzeży Afryki, stały się w ostatnim roku celem ataków piratów (Pixabay.com, Fot: skeeze)
d3720p1

Tankowiec Marine Express ostatni raz był widziany w piątek rano na wodach terytorialnych Beninu - podaje Agencja Reuters powołując się na rzecznika Anglo-Eastern.

Minister spraw zagranicznych Indii Sushma Swaraj poinformowała na Twitterze, że na pokładzie statku znajdowało się 22 obywateli Indii.

Statki towarowe pływające po Zatoce Gwinejskiej, u zachodnich wybrzeży Afryki, stały się w ostatnim roku celem ataków piratów, który kradną ładunki i żądają okupu za członków załogi - pisze Reuters.

d3720p1

Według opublikowanego w styczniu raportu Międzynarodowego Biura Morskiego na nigeryjskich wodach terytorialnych i w ich okolicy w 2017 roku doszło do dziesięciu incydentów. Siedem statków pływających po Zatoce Gwinejskiej zgłosiło, że oddano w ich stronę strzały, podaje portal polsatnews.pl.

Źródło: polsatnews.pl

d3720p1

Podziel się opinią

Share

d3720p1

d3720p1
Więcej tematów