Trwa ładowanie...
d2b01kp

Zaginął pracownik elektrowni wodnej - utopił się w rzece?

W obrębie elektrowni wodnej Przysieka na Nysie Łużyckiej w woj. lubuskim trwają poszukiwania pracownika, który mógł utopić się podczas pomiaru poziomu wody w rzece - poinformowała rzecznik policji w Żarach Kamila Zgolak-Suszka.

d2b01kp
d2b01kp

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że w niedzielę 61-latek poszedł sprawdzić stan wody w Nysie Łużyckiej. Rzeka szybko przybiera po ostatnich roztopach. Kiedy nie wracał, jego syn wezwał pomoc. Obaj mężczyźni pracują w elektrowni.

W miejscu, do którego udał się 61-latek ratownicy zauważyli na śniegu ślady mogące sugerować, że ześlizgnął się z nasypu do wody. Na miejsce wezwano płetwonurków ze straży pożarnej, ale z uwagi na wysoki stan rzeki, wartki nurt i oblodzenie poszukiwania pod wodą zostały odwołane.

- Cały czas uznajemy mężczyznę za zaginionego, ale prawdopodobnie pomiar poziomu wody w rzece zakończył się dla niego tragiczne - powiedziała Zgolak-Suszka.

Elektrownia wodna Przysieka została wybudowana w 1905 r. na prawym brzegu Nysy Łużyckiej. Po zniszczeniach wojennych została odbudowana, a kilka lat temu przeszła modernizację.

d2b01kp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b01kp
Więcej tematów