Trwa ładowanie...
d3wttd8
Zagadka zbrodni sprzed 26 lat rozwiązana. Policjanci z Archiwum X mają podejrzanych

Zagadka zbrodni sprzed 26 lat rozwiązana. Policjanci z Archiwum X mają podejrzanych

Dolnośląscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o tajemnicze zabójstwo z 1991 r. w powiecie lwóweckim. Na trop sprawców śledczy z Archiwum X wpadli, pracując nad inną zbrodnią w tej samej okolicy. Zatrzymani to była żona ofiary i jej obecny partner. Okazało się, że kobieta zmyśliła wówczas napad, żeby zmylić policjantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3wttd8

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w październiku 1991 roku w domu jednorodzinnym koło Lwówka Śląskiego. Żona zawiadamia śledczych, że znalazła ciało 32-letniego męża, którego napadły nieznane jej osoby. Kryminalni sprawdzali różne tropy, ale morderców nie udało się przez lata złapać.

Do teraz, bo zagadkę udało się rozwiązać właśnie śledczym z Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

d3wttd8

- Wyjaśniali inną zbrodnię, która miała miejsce w pobliżu tej samej miejscowości w 1993 roku. To wtedy zwrócili uwagę na pewne okoliczności, które powiązali z wcześniejszym zabójstwem - mówi asp. szt. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. Szczegółów tego dochodzenia śledczy nie chcą zdradzać.

Nowe ustalenia pozwoliły zatrzymać w środę dwie osoby. To ówczesna żona zamordowanego - teraz 55-latka oraz jej partner w wieku 61 lat. Wszystko wskazuje na to, że razem zaplanowali i dokonali zbrodni sprzed 26 lat.

Prokuratura zapowiada złożenie wniosku o tymczasowy areszt dla pary. Będą odpowiadać za zabójstwo, bo zgodnie z polskim prawem ta zbrodnia przedawnia się dopiero po 30 latach.

d3wttd8

Podziel się opinią

Share
d3wttd8
d3wttd8
Więcej tematów