Trwa ładowanie...
d4fm57z

Zaczyna się walka o media? Wicepremier Piotr Gliński: musimy ucywilizować rynek

"Po wakacjach przyjdzie czas na wolne media" - ostrzegała opozycja. Wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński zapowiada, że przygotowywane regulacje "ucywilizują rynek mediów" - Niektóre podmioty kontrolują zbyt duży obszar - stwierdził Gliński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS przygotowuje projekt ustawy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach.
PiS przygotowuje projekt ustawy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach. (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d4fm57z

Wicepremier mówił na antenie TVP, że chodzi o "ustawy dekoncentracyjne dotyczące rynku medialnego czy rynków medialnych - bo mamy do czynienia z różnymi rynkami medialnymi". - Inaczej jest w obszarze gazet, inaczej funkcjonuje telewizja - mówił.

Stwierdził, że takie ustawy funkcjonują w całej Europie. - Są wszędzie, we wszystkich krajach cywilizowanych, niekiedy bardzo restrykcyjne - jak we Francji czy Niemczech - powiedział Gliński.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zapowiada dekoncentracja mediów. Co może zrobić PiS?

- My musimy uporządkować ten rynek - stwierdził wicepremier Gliński, dodając jednocześnie, że "nie spodziewa się, żeby to była jakaś regulacja bardzo radykalna".

- W Polsce to jest kontrolowane przez ustawy dotyczące w ogóle koncentracji rynkowej; i dopuszcza się na przykład 40-procentowe panowanie na rynku jednego podmiotu, gdy na przykład we Francji to jest 7 czy 8 proc., w zależności od różnych rozwiązań legislacyjnych - mówił wicepremier.

d4fm57z

- Tak, że na pewno musimy to zrobić, bo trzeba w Polsce wprowadzać nowoczesne, cywilizowane reguły prawa - ocenił Gliński.

O tym, że dekoncentracja mediów to jedna z reform, które PiS chce przeprowadzić w najbliższym czasie, mówił pod koniec lipca w TV Trwam prezes partii Jarosław Kaczyński, a później mówił o tym wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Sellin zapowiedział, że projekt ustawy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach zostanie ogłoszony wczesną jesienią.

d4fm57z

Podziel się opinią

Share
d4fm57z
d4fm57z
Więcej tematów