Trwa ładowanie...

Zaćmienie słońca. NASA pokazała zdjęcia z kosmosu

Jeden z astronautów NASA w mediach społecznościowych opublikował zdjęcia zaćmienia słońca widocznego z kosmosu. Widok robi wrażenie.

Zaćmienie słońca. NASA pokazała zdjęcia z kosmosuŹródło: NASA
deq7c9q
deq7c9q

Zaćmienie słońca. NASA pokazała widok z kosmosu

Astronauta Chris Cassidy, który przebywa na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia, na których widać, jak prezentuje się zaćmienie słońca w kosmosie. Pokazał też powstający "niebiański cień", który przelatuje nad naszą planetą. Fotografie astronauty robią duże wrażenie.

Jak wygląda zaćmienie słońca w kosmosie? Doskonale jest to widoczne na zdjęciach Cassidy'ego. Widać na nich czarną plamę na powierzchni Ziemi. To właśnie tam jest jest zaćmienie. Post Cassidy'ego przypominał zdjęcie Ziemi wykonane w Wigilię Bożego Narodzenia w 1968 roku.

Kiedy było zaćmienie słońca?

Do zaćmienia słońca doszło 21 czerwca. Zaćmienie słońca najbardziej widoczne będzie w środkowej Afryce, w rejonie Konga, Sudanu, Etiopii i Erytrei. Obserwatorzy będą mogli je oglądać na półwyspie Arabskim, na pograniczy Pakistanu z Indiami, w Himalajach, południowej części Chin i w Tajwanie.

deq7c9q

Było to pierścieniowe zaćmienie słońca. Nazwa ta pochodzi od wywoływanego efektu, który przez astronomów został nazwany "pierścieniem ognia". Pierścieniowe zaćmienie powstaje wtedy, gdy w chwili zjawiska tarcza Księżyca jest nieco mniejsza od tarczy Słońca. Wtedy na niebie tworzy się świetlista obręcz. Zjawisko inaczej zwane jest także obrączkowym zaćmieniem słońca.

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

deq7c9q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deq7c9q
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj