Trwa ładowanie...

Zabrze: zmarła kobieta, która urodziła martwe dziecko

Zmarła 37-letnia kobieta, która miesiąc temu w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu urodziła w 9. miesiącu ciąży martwą córkę - poinformowało rmf24.pl.
Share
Zabrze: zmarła kobieta, która urodziła martwe dziecko
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d2v9r23

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa, która sprawdza, czy doszło do narażenia pacjentki na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Powiadomił ją mąż kobiety.

37-latka zgłosiła się do szpitala 7 stycznia. Była przekonana, że w najbliższych godzinach urodzi zdrową córkę. Dowiedziała się jednak, że jej dziecko nie żyje. Rodziła siłami natury.

W trakcie porodu pojawiły się komplikacje - pacjentka straciła przytomność i w ciężkim stanie trafiła na oddział intensywnej terapii.

d2v9r23

W oświadczeniu Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka pisało, że operacja ratowania życia pacjentce była niezwykle trudna, trwała wiele godzin, po przetoczeniu krwi i podaniu specjalistycznych leków udało się jednak zatrzymać krwotok. Stan kobiety określany był jako stabilny ciężki.

Niezależnie od prokuratury swoje postępowanie w tej sprawie prowadzi również Rzecznik Praw Pacjenta, a także Zespół Analizy ds. Zdarzeń Niepożądanych Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Śledczy muszą znaleźć nie tylko odpowiedzi na pytania o prawidłową opiekę nad ciężarną w szpitalu, ale także o cały przebieg ciąży.

d2v9r23

Podziel się opinią

Share
d2v9r23
d2v9r23
Więcej tematów