Trwa ładowanie...
d3ega8c

Zabójstwo Kristiny z Mrowin. Rzecznik KGP odpowiada RPO ws. zatrzymania Jakuba A.

Insp. Mariusz Ciarka odpowiedział Adamowi Bodnarowi w związku zatrzymaniem Jakuba A. Sąd uznał, że wbrew obawom RPO policjanci zrobili to "prawidłowo, zasadnie i legalnie". - Ma prawo nas kontrolować, ale nie powinien tego robić przez media - stwierdził rzecznik KGP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik KGP Mariusz Ciarka skomentował wyrok sądu ws. zatrzymania Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo Kristiny z Mrowin
Rzecznik KGP Mariusz Ciarka skomentował wyrok sądu ws. zatrzymania Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo Kristiny z Mrowin (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d3ega8c

Sąd Rejonowy we Wrocławiu odrzucił zażalenie obrony na zatrzymanie Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Funkcjonariusze zachowali się "prawidłowo, zasadnie i legalnie". Wątpliwości co do zatrzymania 22-latka wyrażał m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich, który miał zastrzeżenia co do wyprowadzenia mężczyzny boso, niekompletnie ubranego i w kajdankach zespolonych.

Do sprawy odniósł się na antenie radiowej Jedynki rzecznik komendanta głównego policji. - Dla policjantów sprawa od samego początku była jasna. Mieliśmy do czynienia z osobą podejrzaną o popełnienie okrutnej zbrodni, przy użyciu niebezpiecznych narzędzi, która ukrywała się i mogła zachować się naprawdę irracjonalnie - tłumaczył inspektor Mariusz Ciarka.

d3ega8c

Rzecznik KGP odniósł się do zastrzeżeń Adama Bodnara. Podkreślił, że policja "ceni i szanuje jego funkcję, która ma prawo oraz obowiązek do sprawowania nad nią kontroli". - Nie możemy się złościć, kłócić czy pozwalać sobie na wzajemne oskarżenia z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Warto, aby wyciągnął wnioski i najpierw zwrócił się do nas, tak jak to robił wcześniej. Nie wiem czemu miała służyć taka rozmowa przez media - zakończył.

Zobacz także: Miller podpowiada opozycji, jak wygrać z PiS

Źródło: Radiowa Jedynka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ega8c

Podziel się opinią

Share
d3ega8c
d3ega8c
Więcej tematów