ycipk-hd3qgy

Zabójstwo 50-latki z Mrągowa. Prokuratura sprawdzi dopełnienie obowiązków przez policjantów

Cezary F., który kilkukrotnie strzelił do swojej ekspartnerki z Mrągowa, był jej stalkerem. Kobieta dwukrotnie skarżyła się na jego zachowania policjantom. Teraz postawie funkcjonariuszy przyjrzy się prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura sprawdzi ewentualne niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariuszy
Prokuratura sprawdzi ewentualne niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariuszy (WP.PL, Fot: Maciej Stanik)
ycipk-hd3qgy

Ciało postrzelonej 50-latki znaleźli w ubiegłym tygodniu policjanci na jednym z mrągowskich osiedli. Zaginięcie zgłosili jej współpracownicy. Do kobiety oddano 9 strzałów w jej domu. Drzwi do mieszkania były otwarte, ale wybita była szyba balkonowa. Napastnikiem okazał się jej 51-letni konkubent. Mężczyzna został w sobotę tymczasowo aresztowany na trzy miesiące i usłyszał zarzut zabójstwa.

Okoliczności wypadku bada olsztyńska prokuratura. Teraz skupia się na wątku nękania 50-latki przez Cezarego F. - podaje portal olsztyn.com.pl. Ofiara miała dwukrotnie zgłaszać stalking na policję. Pierwsze nękanie miało miejsce od początku lipca do początku sierpnia. Postępowanie zostało umorzone, bo 51-latek przestał stalkować byłą partnerkę 9 sierpnia.

Kobieta 23 sierpnia złożyła drugie zawiadomienie, że mężczyzna wznowił nękanie 11 sierpnia. Oprócz niepożądanych telefonów i SMS-ów, dobijał się do jej mieszkania i groził byłej partnerce. Potem 50-latka miała jeszcze dwukrotnie powiadamiać funkcjonariuszy o wzroście agresji 51-latka. Po tych wydarzeniach policja wznowiła dochodzenie, ale było już za późno.

ycipk-hd3qgy

Ewentualne niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariuszy to kolejny wątek badany przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie. Sąsiedzi ofiary potwierdzili, że policja wiedziała o kłopotach 50-latki. - Bywali tu i robili wywiad. Nie raz przychodziła i prosiła o pomoc - mówili. Cezary F. nie przyznał się do przedstawionych zarzutów i odmówił złożenia wyjaśnień. Grozi mu nawet dożywocie.

Zobacz także: Leszek Miller: nieprawda, że czas leczy rany, przyzwyczaja do ran

Źródło: olsztyn.com.pl

ycipk-hd3qgy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-hd3qgy

ycipk-hd3qgy
ycipk-hd3qgy