Trwa ładowanie...
dipfemc

Zabójstwo 14-latki z Moguncji. Policja szuka Irakijczyka

14-letnia Susanna z Moguncji została zgwałcona i zamordowana. Podejrzanymi jest dwóch mieszkańców ośrodka dla uchodźców. Jednemu z nich udało się uciec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z ustaleń policji wynika, że jeden ze sprawców uciekł do Iraku
Z ustaleń policji wynika, że jeden ze sprawców uciekł do Iraku (Fotolia)
dipfemc

Susanna zaginęła 22 maja. Nie wróciła z wieczornego spotkania z przyjaciółmi w centrum Wiesbaden. Poszukiwania trwały dwa tygodnie.

Jej ciało policja znalazła na trudno dostępnym terenie w dzielnicy Erbenheim, przy torach kolejowych. 14-latka została zgwałcona i zamordowana - ujawniła prokuratura w Wiesbaden.

Podejrzanymi są 20-letni uchodźca z Iraku i 35-letni obywatel Turcji - poinformował prokurator Oliver Kuhn z Wiesbaden. Obaj mieszkali w miejscowych ośrodkach dla uchodźców.

dipfemc

*Zobacz także: Zabił i poćwiartował swoją ofiarę. Teraz usłyszał akt oskarżenia *

Turek został aresztowany, ale po Irakijczyku zaginął ślad. Według informacji komendanta policji Zachodniej Hesji Stefana Muellera, kilka dni temu mężczyzna wrócił z rodziną do Iraku.

Ucieczka przez Turcję

Jak poinformował Mueller, iracka rodzina składająca się z matki, ojca i sześciorga dzieci mieszkała w ośrodku dla uchodźców w Erbenheim. Wszystko wskazuje na to, że rodzina wyjechała z Duesseldorfu do Stambułu, a stamtąd dalej do irackiego Erbilu. Na ich biletach lotniczych widniały inne nazwiska niż na dokumentach pobytowych w Niemczech.

dipfemc

Grupa miała przy sobie także tzw. dokumenty laissez-passer (czyli rodzaj paszportu w języku arabskim ze zdjęciami), które zostały wydane przez ambasadę iracką. Z dotychczasowych informacji wynika, że podczas odprawy na lotnisku porównano jedynie zdjęcia, a nie nazwiska.

dpa, afp/dom

Przeczytaj też:
Zabójstwo studentki we Fryburgu: Dożywocie dla Husseina K.
Ekspert: Niemcy coraz bezpieczniejsze. Także dla kobiet

dipfemc

Podziel się opinią

Share

dipfemc

dipfemc
Więcej tematów