Trwa ładowanie...
d8c285l

Zabójcza para - 30-latek i 21-latka zamordowali trzy osoby

Zarzuty zabójstwa trzech osób przedstawiła Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie) 21-letniej kobiecie i 30-letniemu mężczyźnie - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Sławomir Mielniczuk.

Share
d8c285l

Para została zatrzymana we wtorek w Małopolsce w związku z zabójstwem dwóch mężczyzn, których ciała znaleziono w poniedziałek w Skrzelczycach w województwie świętokrzyskim. Śledczy ustalili, że zatrzymani mają związek także z zabójstwem mężczyzny w okolicach Grójca w województwie mazowieckim.

Mielniczuk powiedział, że kobiecie i mężczyźnie przedstawiono zarzuty potrójnego zabójstwa. Mieli oni działać wspólnie i w porozumieniu.

Motywem zabójstwa jednego z mężczyzn odnalezionych w Skrzelczycach miała być kłótnia. Drugi zginął dlatego, że był świadkiem zabójstwa. Mieszkaniec okolic Grójca został zamordowany na przełomie maja i czerwca, a zabójstwo miało związek z rozbojem - podejrzani zrabowali jego samochód. Ciało zamordowanego odnaleziono na Pomorzu.

Rzecznik nie podał więcej szczegółów. Prokuratorzy cały dzień przesłuchiwali podejrzanych.

d8c285l

Świętokrzyska policja informowała wcześniej, że ciała dwóch mężczyzn w wieku 58 i 46 lat znalazł w poniedziałek przypadkowy przechodzień na terenie nieużytków w miejscowości Skrzelczyce. Według wstępnych ustaleń śledczych, do zbrodni mogło dojść kilka dni wcześniej. Ofiary mieszkały w województwie świętokrzyskim. Z jednym z mężczyzn, pochodzący z Pomorza podejrzani, pracowali dorywczo w jednym z okolicznych gospodarstw.

Prokuratura wystąpiła do sądu o aresztowanie mężczyzny i kobiety. Decyzja ma zapaść w czwartek. Zatrzymanym grozi dożywocie.

d8c285l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8c285l
Więcej tematów