Trwa ładowanie...

"Zabiłem, bo mnie poprosił". Nietypowy proces w Białymstoku

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku stanął 37-latek oskarżony o zastrzelenie kolegi karabinem z czasów II wojny światowej. Mężczyzna przyznał się do czynu, ale tłumaczył, że zabił znajomego... na jego prośbę.

Share
"Zabiłem, bo mnie poprosił". Nietypowy proces w Białymstoku
Źródło: PAP
dup262b

Do tragedii doszło w listopadzie 2017 roku w Lipinach koło Hajnówki. 41-latek zaprosił kilku kolegów, wszyscy pili alkohol. Gospodarz żalił się, nie chce żyć, bo opuściła go konkubina z dziećmi.

W pewnym momencie wyjął karabin mauser, będący na wyposażeniu niemieckich żołnierzy podczas II wojny światowej. Mężczyzna miał prosić gości, by go zastrzelili. Oskarżony Karol K. wziął karabin i upewniwszy się, że jego kolega nie chce żyć, pociągnął za spust.

Zabił, bo kolega go poprosił

Miał wtedy ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie śledztwa zeznał, że strzelił gospodarzowi w głowę z odległości 2-3 metrów. Pozostali uczestnicy libacji potwierdzili jego wersję zdarzeń. "Żałuję tego, co się stało. Więcej bym tego nie zrobił" - powiedział Karol K.

dup262b

Zobacz także: Niezwykłe odkrycie ekipy remontowej. Zobacz, co ukryto pod podłogą domu w Złotowie

Śledztwo trwało ponad rok. Sąd zlecił specjalistyczne opinie, m.in. biegłych psychiatrów, którzy stwierdzili, że oskarżony jest zdrowy. Grozi mu nawet dożywocie.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dup262b

Podziel się opinią

Share
dup262b
dup262b
Więcej tematów