Trwa ładowanie...

"Zabawa w Chowanego". Prymas Polski Wojciech Polak odpowiada na list bp Edwarda Janiaka

"Po zapoznaniu się z materiałem zawartym w filmie "Zabawa w chowanego" nie mogłem milczeć lub pozostać bezczynny wobec przedstawionych faktów" - tłumaczy abp Wojciech Polak. Tym samym prymas Polski odpowiada na zarzuty jednego z bohaterów filmu - biskupowi Edwardowi Janiakowi.
Share
"Zabawa w Chowanego". Prymas Polski Wojciech Polak odpowiada na zarzuty bp Edwarda Janiaka
"Zabawa w Chowanego". Prymas Polski Wojciech Polak odpowiada na zarzuty bp Edwarda JaniakaŹródło: PAP
d20q3lj

"Złożenie zawiadomienia nie rozstrzyga o winie i daje rzeczywistą szansę ks. bp. Edwardowi Janiakowi na przedstawienie argumentów w swojej obronie" - tłumaczy swoją decyzję prymas Polski. Przypomnijmy, że po emisji dokumentu braci Sekielskich "Zabawa w Chowanego" abp Wojciech Polak zgłosił sprawę bp Janiaka do Kongregacji Nauki i Wiary w Watykanie.

"Podjęte przeze mnie działanie jest wyrazem ewangelicznej troski o dobro osób pokrzywdzonych i o prawdziwe dobro Kościoła, a także realizacją misji ochrony dzieci i młodzieży, powierzonej mi przez Konferencję Episkopatu Polski" – dodaje duchowny.

Przypomnijmy, że w poniedziałek skompromitowany biskup wystosował list. Edward Janiak próbował dowieźć, że jest niewinny w sprawie pedofilii, a działania Konferencji Episkopatu Polski i Prymasa Polski nazwał "kompromitującymi".

d20q3lj

"Jest to kompromitujące, że ks. Prymas w dzień przed uroczystością 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II podaje wiadomość, atakującą moją osobę, jakobym miał ukrywać księdza pedofila" - uznał w liście bp Janiak.

  KEP
Źródło: KEP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o liście Jarosława Kaczyńskiego: krzyk rozpaczy

d20q3lj

Podziel się opinią

Share
d20q3lj
d20q3lj
Więcej tematów