Trwa ładowanie...

"Zabawa w chowanego" braci Sekielskich. Bp Edward Janiak napisał list do biskupów

"Jest to kompromitujące, że ks. Prymas w dzień przed uroczystością 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II podaje wiadomość, atakującą moją osobę, jakobym miał ukrywać księdza pedofila" - czytamy w liście rozesłanym do biskupów przez bpa Edwarda Janiaka.
Share
Bp Edward Janiak został przedstawiony jako negatywny bohater filmu "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich
Bp Edward Janiak został przedstawiony jako negatywny bohater filmu "Zabawa w chowanego" braci SekielskichŹródło: PAP
d3e6n6q

Wszyscy polscy biskupi mieli otrzymać od biskupa Edwarda Janiaka list, w którym został skrytykowany prymas Polski Wojciech Polak - ustalił portal onet.pl. Autor jego treści został w dokumencie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" oskarżony o tuszowanie pedofilskich czynów ks. Arkadiusza H.

Prymas Polak skierował tę sprawę do Watykanu. "Jest to kompromitujące, że ks. Prymas w dzień przed uroczystością 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II podaje wiadomość, atakującą moją osobę, jakobym miał ukrywać księdza pedofila" - uznał w liście bp Janiak.

I podkreślił, że abp Polak miał dzień przed emisją filmu "Zabawa w chowanego” spotkać się z braćmi Sekielskimi i zlecić prawnikom swojej kurii przygotowanie stanowiska. Biskup Janiak twierdzi również, że pomagająca ofiarom pedofilii Fundacja św. Józefa miała zostać powołana wbrew wynikom tajnego głosowania.

d3e6n6q

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o wyborze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej: dzisiaj jesteśmy mądrzejsi

Źródło: onet.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3e6n6q

Podziel się opinią

Share
d3e6n6q
d3e6n6q
Więcej tematów