Trwa ładowanie...
d26r8rq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zaatakowano obóz szkoleniowy żołnierzy państw UE

•Niezidentyfikowani napastnicy zaatakowali z użyciem broni palnej hotel w stolicy Mali Bamako
• To obecnie baza wojskowa misji szkoleniowej Unii Europejskiej - poinformowali świadek wydarzenia i przedstawiciel malijskiego ministerstwa obrony
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żołnierze amrykańscy
Żołnierze amrykańscy (AFP, Fot: NIKOLAY DOYCHINOV)
d26r8rq

Według rzecznika mieszczącego się Poczdamie dowództwa operacji zagranicznych Bundeswehry atak nie spowodował ofiar wśród personelu bazy ani szkód materialnych.

- Napastnicy próbowali dostać się do środka i wartownicy przed wejściem otworzyli ogień. Jednego z napastników zabito. Strzelanina trwała przez kilka minut - powiedział agencji Reuters świadek, przebywający w trakcie tego incydentu w pobliżu hotelu Nord-Sud. Rzecznik malijskiego ministerstwa obrony potwierdził, że w kierunku tego hotelu strzelano.

Południowa część Mali wraz z Bamako jest względnie spokojna, natomiast północ kraju została w 2012 roku przejściowo opanowana przez islamistów, których wyparto stamtąd jedynie dzięki interwencji wojsk francuskich.

d26r8rq

Podziel się opinią

Share

d26r8rq

d26r8rq
Więcej tematów