Trwa ładowanie...
dbl6kyf

Zaatakował przechodnia pizzą. Radny PO skazany

Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał wyrok ws. Marka Brzezińskiego. Radny PO z Gryfina musi zapłacić tysiąc złotych grzywny. "Działanie nie miało na celu obrony słusznych idei" - brzmi uzasadnienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obie strony zapowiedziały apelację od wyroku
Obie strony zapowiedziały apelację od wyroku (YouTube.com/ono24.info/stopklatki)
dbl6kyf

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca ub.r. podczas manifestacji KOD-u przed sądem w Gryfinie, w czasie protestów przeciwników reform wymiaru sprawiedliwości. Radny PO Marek Brzeziński zaatakował przypadkowego przechodnia pizzą. Politykowi został przedstawiony zarzut naruszenia nietykalności cielesnej, za co mógł trafić do więzienia na rok.

Sąd zdecydował, że radny zostanie jednak ukarany grzywną w wysokości tysiąca zł - podaje tvp.pl. "Działanie oskarżonego nie miało na celu obrony słusznych idei prezentowanych podczas tej manifestacji" - brzmi uzasadnienie wyroku.

- Oskarżony w sposób bezprawny naruszył nietykalność i znieważył pokrzywdzonego i to było tym przedmiotem postępowania, a to czy ten ktoś, kto tak postępuje głosi słuszne, czy niesłuszne idee nie ma żadnego znaczenia - tłumaczył Michał Tomala ze szczecińskiego Sądu Okręgowego. Obie strony zapowiedziały apelację od wyroku.

dbl6kyf

Zobacz także: Spektakularna historia upadku. Z globalnej marki stali się firmą z zaledwie jednym sklepem w Stanach Zjednoczonych

Źródło: tvp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbl6kyf

Podziel się opinią

Share

dbl6kyf

dbl6kyf
Więcej tematów