Trwa ładowanie...
d2petnh

Radny zaatakował przechodnia pizzą. "Wysmarował mu nią twarz"

Aż ciężko uwierzyć, że to stało się naprawdę. Podczas odbywającego się przed sądem w Gryfinie protestu przeciwników reform wymiaru sprawiedliwości doszło do incydentu. Marek Brzeziński, radny Platformy Obywatelskiej zaatakował przechodnia... pizzą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radny zaatakował przechodnia pizzą. "Wysmarował mu nią twarz"
(youtube.com, Fot: ono24.info)
d2petnh

- Pierwszy z mężczyzn po prostu szedł sobie chodnikiem. Drugi, zabrał mu pizzę i zrobił dokładnie to, co widać na nagraniu - mówi Wirtualnej Polsce oficer prasowy KPP w Gryfinie asp. szt. Grzegorz Klimek.

Jak dodaje policjant, "nie wiadomo jakie motywy kierowały napastnikiem". - Doszło do zdarzenia, które można zakwalifikować jako naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie. Osoba, która przechodziła chodnikiem nie zgłosiła się do nas z prośbą o wszczęcie postępowania, ale poinformowaliśmy ją, że ma takie prawo w trybie prywatnoskargowym - zapewnia Klimek.

Zajście zostało zarejestrowane przez kamery lokalnych mediów i udostępnione m.in. w serwisie YouTube.

d2petnh

Zobacz wideo:

"Prawdziwy przedstawiciel narodu"

Na wideo widać, że gdy demonstranci uznali przechodnia za prowokatora, do akcji wkroczył powiatowy radny PO Marek Brzeziński, który otworzył karton z pizzą, wziął jeden kawałek i dosłownie wymazał nim twarz mężczyzny.

d2petnh

Po tym, jak do sieci trafiło nagranie z całej sytuacji, internet zalała fala komentarzy. "A dlaczego policjanci zabrali tego Pana od pizzy a nie agresora?" - pytają użytkownicy sieci. "Wysmarował mu tą pizzą twarz. Prawdziwy przedstawiciel narodu" - dodają inni.

Doszło do poparzenia

Z radnym Brzezińskim, nie udało nam się do tej pory niestety skontaktować, ale poseł PiS Artur Szałabawka z Pomorza zapewnia nas, że "pokrzywdzony na pewno nie jest żadnym narodowcem, który wcześniej mógłby prowokować działacza PO do takiego zachowania".

- Protestujący zajęli cały chodnik, a układ ulic wygląda w tym miejscu tak, że żeby przejść na drugą stronę, trzeba by się cofnąć jakieś 200 metrów. Facet próbował więc przejść między ludźmi i oberwał. Z tego co wiem pizza była gorąca, doszło do poparzenia i nie obyło się bez specjalnych leków - dodaje poseł.

Źródło: ono24.info

d2petnh

Podziel się opinią

Share
d2petnh
d2petnh