Trwa ładowanie...
dherzg0

Zaatakował policjanta na dworcu. 24-latek aresztowany

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła zarzuty mężczyźnie, który zaatakował funkcjonariuszy na dworcu w Tczewie. Napastnik napadł później na ratowników medycznych. Podejrzany twierdzi, że nic nie pamięta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura bada zasadność użycia broni przez policjanta
Prokuratura bada zasadność użycia broni przez policjanta (WP.PL, Fot: Maciej Stanik)
dherzg0

Do zdarzenia doszło w czwartek na dworcu kolejowym. Policjanci zostali wezwani do awantury z udziałem dwóch osób. Mężczyźni nie reagowali na polecenia mundurowych. Jeden z nich wyrwał funkcjonariuszowi gaz i zaatakował policjanta. Potem próbował uciec. Został postrzelony w nogę i przewieziony do szpitala. Prokuratura przedstawiła nowe szczegóły historii.

Napastnikiem okazał się 24-latek, który bił swoją ofiarę pięściami, a po przewróceniu kopał po całym ciele. Po przyjeździe mundurowych to na nich swoją uwagę skupił agresywny mężczyzna. Nie powiodła się również próba użycia gazu przez funkcjonariuszy. 24-latek zaatakował potem dwóch ratowników medycznych, którzy byli przez niego kopani i otrzymali ciosy w twarz, doznając obrażeń.

dherzg0

Poszkodowany powiedział, że nie znał napastnika i nie wie dlaczego został zaatakowany. Trafił do szpitala ze stłuczeniem powłok głowy i złamaniem jednego z kręgów. Pomoc musiała również zostać udzielona interweniującym mundurowym. Jeden z nich doznał stłuczenia głowy i odcinka szyjnego, drugi stłuczenia śródręcza. "Obrażenia naruszyły czynności narządów ich ciała na czas powyżej 7 dni" - podała prokuratura.

Agresor podczas przesłuchania zeznał, że nic nie pamięta. Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania uszkodzeń ciała i naruszenia nietykalności cielesnej oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy i ratowników medycznych w czasie pełnienia przez nich obowiązków służbowych. 24-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu 10 lat więzienia. Prokuratura bada też zasadność użycia broni przez policjanta.

Zobacz także: Frasyniuk atakuje Schetynę. Kluzik-Rostkowska reaguje

Źródło: prokuratura.gda.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dherzg0

Podziel się opinią

Share

dherzg0

dherzg0
Więcej tematów