Trwa ładowanie...
d3hggrw

Za niesłuszne aresztowanie ws. zabójstwa Papały chciał 22 mln zł. Kolejna batalia o odszkodowanie

W czwartek rozpoczyna się apelacja Ryszarda Boguckiego, który domaga się zadośćuczynienia za lata, które spędził w areszcie. Był oskarżony o nakłanianie do zabójstwa gen. Marka Papały.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Bogucki jest uważany za jednego z najgroźniejszych polskich przestepców
Ryszard Bogucki jest uważany za jednego z najgroźniejszych polskich przestepców (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3hggrw

Były przedsiębiorca został oczyszczony z zarzutów w 2013 r. Uważał, że za niesłuszny areszt należy mu się 22 mln zł. W pierwszej instancji sąd przychylił się do wniosku Boguckiego i przyznał mu 1,1 mln zł. Poszkodowany wskazywał, że poniósł szereg strat w związku z tym, że nie mógł zarządzać swoją firmą.

Od tej decyzji odwołała się prokuratura i wysokość odszkodowania została zmniejszona do 260 tys. zł, a po kolejnym do 30 tys. zł. To także nie zakończyło sprawy, bo niezadowolone były obie strony - informuje portal tvp.info.

Zobacz również: Śledztwo ws. śmierci gen. Marka Papały

Bogucki w latach 90. był znanym na Śląsku handlarzem samochodów. Jest uważany za jednego z najgroźniejszych polskich przestępców. Obecnie przebywa w więzieniu, gdzie odbywa inny wyrok. Został skazany za udział w zabójstwie Andrzeja Kolikowskiego ps. "Pershing", szefa gangu pruszkowskiego.

Źródło: tvp.info

d3hggrw

Podziel się opinią

Share

d3hggrw

d3hggrw
Więcej tematów