Trwa ładowanie...
dpodicm

Za napis "Dżihad" na koszulce dziecka francuski sąd ukarał matkę i wuja

Sąd w Nimes na południu Francji skazał na kary więzienia w zawieszeniu i grzywnę matkę i wuja 3-letniego dziecka, którzy posłali je do przedszkola w podkoszulku z napisem "Jestem bombą" i "Dżihad, urodzony 11 września" ­- podały źródła w sądzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzułmanie z Marsylii
Muzułmanie z Marsylii (AFP, Fot: Gerard Julien)
dpodicm

Matka dziecka dostała miesiąc więzienia w zawieszeniu i 2 tys. euro grzywny, a jej brat - dwa miesiące w zawieszeniu i 4 tys. euro grzywny.

Ponadto sąd apelacyjny w Nimes przyznał tysiąc euro odszkodowania na rzecz władz w Sorgues, 18-tysięcznej miejscowości na południu Francji, gdzie dziecko chodzi do przedszkola.

Podkoszulek z kontrowersyjnymi napisami został podarowany dziecku przez wujka, który usprawiedliwiał się w sądzie, że był to po prostu głupi żart. - Nie widziałem w tym nic złego (...). A co do określenia 'Dżihad, urodzony 11 września', to on (chłopiec) naprawdę tak ma na imię i naprawdę wtedy ma urodziny - tłumaczył.

dpodicm

W kwietniu 35-letnia Bouchra Bagour i 29-letni Zeyad Bagour zostali uniewinnieni przez sąd pierwszej instancji, lecz od wyroku odwołała się prokuratura, żądając jednak wyłącznie grzywny dla oskarżonych. AFP zwraca uwagę, że sąd apelacyjny zaostrzył karę.

Obrońcy określili wyrok jako "zadziwiający" i zapowiedzieli odwołanie.

Podziel się opinią

Share

dpodicm

dpodicm
dpodicm
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów